آخرین خبرهااسلایدربین المللخبر داغ

ترامپ دادخواست‌های انتخاباتی را به “رودی جولیانی” سپرد

دادخواست‌های انتخاباتیرئیس جمهور آمریکا همزمان با اعتراض او و دیگر جمهوری‌خواهان به نتیجه رقابت ریاست جمهوری، از “رودی جولیانی”، مشاور نزدیک خود و شهردار سابق نیویورک استفاده کرد تا دادخواست‌های مبارزات انتخاباتی و روابط عمومی پیرامون آن‌ها را رهبری کند.

به گزارش تدبیرشرق, به نقل از هیل، چهار فرد مطلع از این تصمیم به نیویورک تایمز درباره آن اطلاع داده و گفتند که دونالد ترامپ پس از باخت کارزارش در دادخواستی در رابطه با شمارش آرا در بخش‌ ماریکوپای آریزونا که رئیس جمهور در آن شکست خورد، به شهردار سابق نیویورک و وکیل شخصی‌اش رجوع کرده است.

با وجود آنکه رسانه‌ها تعداد کافی ایالت‌ها را برای اعطای ۳۰۶ رأی کالج انتخاباتی به جو بایدن، رئیس جمهور منتخب- بسیار بالاتر از ۲۷۰ رأیی که برای کسب کاخ سفید نیاز است- اعلام کرده‌اند، ترامپ در حال رجوع به نزدیک‌ترین متحدانش برای مبارزه در نزاع فزاینده‌ای به منظور برگرداندن نتیجه انتخابات است.

با این حال، ارتباط جولیانی با ترامپ طی ماه‌های اخیر مورد تمسخر قرار گرفته که بخشی از آن به خاطر حضور او در رسانه‌ها و دادن گاف‌های شرم‌آور است. وی اخیراً نیز به خاطر برگزاری کنفرانس مطبوعاتی در پارکینگ یک شرکت محوطه‌سازی و در مجاورت با مغازه لوازم جنسی، مورد انتقاد قرار گرفت.

دستیاران جمهوری‌خواه ترامپ گفته‌اند که جولیانی انتظار ترامپ از دادخواست‌ها را که از نظر بسیاری غیر قابل برنده شدن است، بالا برده اما شهردار سابق نیویورک گفته است که برنده شدن در این دادخواست‌ها برای کارزار قابل دسترس خواهد بود.

کارزار ترامپ به درخواست‌های متعدد برای اظهارنظر از سمت هیل، پاسخی نداده است.

ترامپ، جولیانی و دیگر دستیاران جمهوری‌خواه ترامپ ادعاهای بی‌پایه‌ای مبنی بر تقلب انتخاباتی مطرح کرده‌اند تا بیان کنند که انتخابات از رئیس جمهور “دزدیده” شده، در حالی که پیش‌بینی نمی‌شود دادخواست‌های آن‌ها موفقیت‌آمیز باشد و هیچ شواهد معتبری از تقلب ارائه نشده است.

/انتخاب

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا