آخرین خبرهااستان ها

نظارت جدی فرمانداران بر مسدودسازی تفرجگاه ها و مراکز تفریحی گیلان

در پی دستور استاندار گیلان انجام شد؛

تدبیرشرق/در پی دستور دکتر زارع استاندار گیلان مبنی بر مسدود شدن بوستان‌ها ، مراکز تفریحی و گردشگری در نقاط مختلف استان و تأکید به فرمانداران برای نظارت بر استمرار این تعطیلی ها، این مسدودسازی از شب گذشته (چهارشنبه) صورت گرفته و امروز نیز با جدیت در حال انجام است.

محمود صوفی فرماندار سیاهکل در این باره اظهار داشت: پس از ابلاغ استاندار گیلان مبنی بر مسدود شدن همه تفرجگاه‌ها و مراکز تفریحی گیلان، از روز گذشته اماکن تفرجگاهی شهرستان تعطیل و به مدیران آنها تأکید شده نسبت به تعطیلی مراکز تحت مدیریت خود اقدام کنند.

مهدی مظفری فرماندار رودسر نیز بیان کرد: روز گذشته به تمامی شهرداران و بخشداران شهرستان ابلاغ شد تا نسبت به تعطیلی مراکز تفریحی و تفرجگاهی اقدام کنند ضمن آنکه از مدیران شهرستانی دستگاه های اجرایی نیز خواسته شد تا ضمن نظارت بر اجرای دستورالعمل مذکور در بخش های زیر مجموعه خود ، با متخلفان برخورد لازم را انجام دهند.

هوشنگ عباسقلی زاده فرماندار رودبار نیز گفت: ضمن تعطیلی و مسدودسازی اماکن تفرجگاهی شهرستان ، به مسئولان مراکز تفریحی خصوصی تاکید شده نسبت به تعطیلی و انسداد مجموعه خود اقدام نمایند.

رحیم حیدری فرماندار لنگرود نیز عنوان داشت: بنا به دستور استاندار گیلان مبنی بر تعطیلی مراکز و اماکن تفرجگاهی استان، طی ابلاغی به شهرداران و بخشداران شهرستان نسبت به اجرای مفاد این ابلاغیه اقدام شد و هم اکنون تمامی پارک ها، بوستان ها، سواحل و نیز دیگر مراکزی که امکان تجمعات انسانی دارند، تعطیل است.

عباس صابر فرماندار آستارا نیز اظهار داشت: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به دهیاران، بخشداران و شهرداران اعلام شد تا نسبت به اجرای مفاد ابلاغیه اقدام کنند ضمن آنکه با فرماندهی انتظامی شهرستان جهت حضور در مراکز یاد شده و تذکر بموقع به متخلفان، هماهنگی لازم صورت گرفته است.

وحید پورحضرت فرماندار ماسال نیز می‌گوید: عملیات مسدودسازی پارک ها و بوستان های شهری و روستایی آغاز شده و راه دسترسی به ییلاقات این شهرستان نیز با استقرار نیروهای نظامی و انتظامی محدود است.

از آنجایی‌که سفر یکی از مهمترین عوامل انتقال کروناست؛ از هم‌وطنان درخواست شده ضمن استفاده از اقلام مراقبتی به‌خصوص ماسک و رعایت توصیه‌های بهداشتی، از انجام اقداماتی همچون سفر که موجب شیوع بیشتر ویروس می شود، خودداری به عمل آورند.

در حال حاضر تعداد مبتلایان به کرونا در استان افزایش یافته و بیشتر بیمارستان ها، درگیر ارائه خدمت به بیماران مبتلا هستند؛ دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز اعلام کرده که همه مناطق استان آلوده به ویروس است.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن