آخرین خبرهااجتماعیاسلایدرخبر داغ

رانش زمین در خیابان شهید چمران لنگرود | روایت فرماندار از علت حادثه + تصاویر

رانش زمینتکمیل پروژه مرمت این خیابان که در روزهای اخیر دچار نشست شده، پس از برداشت اولیه، آزمایش خاک و پیش بینی همه تمهیدات لازم و زیرساخت های خدماتی اجرایی خواهد شد.

فرماندار شهرستان لنگرود همراه با شهردار لنگرود و نهادهای مرتبط از محل پروژه مرمت و بهسازی خیابان شهید چمران واقع در راه پشته شهر لنگرود بازدید کرد.

سیروس شفقی فرماندار لنگرود با اشاره به اینکه به عدم رعایت نکات فنی با توجه به مشخصات زمین و اجرای دیوار احداثی در زمان گذشته بدون اجرای زهکش با مصالح سنگی در پشت دیوار سبب نفوذ آبهای سطحی و فاضلاب شده است، اظهار داشت: با اشباع شدن خاک در پشت دیواره، مقاومت برشی خاک کاهش یافته و به علت پائین بودن ضریب اطمینان دیوار احداثی در مقابل فشار وارده مقاومت خود را از دست داده و حرکت نموده و این وضعیت پیش آمده است.

در نشست هماهنگی برررسی این پرونده مقرر شد که شهرداری نسبت به هماهنگی به جهت حضور کارشناسان آزمایشگاه مکانیک خاک استان اقدام تا متعاقبا گمانه زنی و ارایه مشخصات خاک نسبت به اجرای فنی متناسب اقدامات بعدی  به عمل آید. همچنین تا حصول نتایج آزمایش، اقدامات مراقبتی شهرداری با معیت مهندسین فنی شهرداری و ناظرین آب منطقه ای استان و مشاور تهیه کننده طرح، تمهیدات ایمنی لازم را معمول دارند.

/دیارمیرزا

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن