دسته‌بندی نشده

فشار کرونا بر گوگل ۲ هزار کارمند را بیکار کرد

کرونا

شرکت گوگل به علت شیوع کرونا، هزاران پیشنهاد شغلی به کارگران موقت و پیمانکاران را نادیده گرفته است، زیرا این شرکت همچنان درگیر همه گیری کرونا است.

به گزارش تدبیرشرق، گوگل پیشنهادات شغلی که برای بیش از دو هزار کارگر قراردادی و موقت در نظر گرفته بود لغو کرده است. این جدیدترین اقدام کاهش هزینه‌ها در شرکت گوگل است که مشاغل تبلیغاتی خود را نیز تحت فشار قرار داده است.

بسیاری از این پیمانکاران، مشاغل تمام وقت خود در گوگل را از دست داده اند و اکنون باید در یک بازار کار پر تنش به دنبال اشتغال باشند. گوگل، که در حوزه تبلیغات نیز به شدت صدمه دیده است و در معرض فشار بیماری همه گیر کرونا است دیگر توانایی استخدام مجدد افراد را ندارد.

سخنگوی گوگل در این خصوص اعلام کرد که اقدام به کاهش تعداد پیمانکاران مطابق با سیاست قبلی شرکت برای کاهش فشار‌های شغلی در سال ۲۰۲۰ است و اتفاق عجیبی رخ نداده است. اما توضیح نداد که این تغییرات چگونه بی اثر خواهند بود. آن هم در حالی که بیش از نیمی از نیروی کار گوگل از پیمانکاران و کارگران ساخته شده است. اما این کارمندانی که غالباً از طریق آژانس‌های خارجی تامین می‌شوند، از بسیاری از مزایا یا حمایت‌های استخدامی کارمندان تمام وقت گوگل محرومند.

علاوه بر این، بسیاری از راهنمایی‌های ارائه شده به کارگران پیمانکاری می‌توانند متناقض و گیج کننده باشند. بیماری همه گیر کرونا خطوط گسل بین کارگران تمام وقت و پیمانکار را بیشتر نشان داده است، به طوری که اخیراً بیزینس اینسایدر گزارش کرده است که برخی از نیرو‌های کار موقت گوگل از دسترسی به مزایایی مانند مراقبت از کودک محروم شده اند.

/انتخاب

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن