آخرین خبرهااسلایدربین الملل

دستور کاخ سفید به مقامات بهداشت و درمان آمریکا: تمام اسناد کرونا طبقه‌بندی اطلاعاتی محرمانه شود

کرونا

کاخ سفید به مقامات بخش بهداشت و درمان آمریکا دستور داده است که از این پس تمام اسناد و محتوای جلسات سطح بالایی که درباره شیوع ویروس کرونا در این کشور برگزار می‌شود، محرمانه باقی بماند.

به گزارش تدبیرشرق ,به نقل از منابع آگاه در دولت ترامپ گزارش داد که کاخ سفید با صدور یک دستور رسمی از کلیه مقامات بخش بهداشت و درمان دولت فدرال آمریکا خواسته است که از این پس اسناد و محتوای جلسات سطح بالایی که در خصوص شیوع ویروس کرونا در این کشور برگزار می‌شود، محرمانه تلقی شده و از افشای آنها خودداری شود.

این منابع آگاه به رویترز گفته‌اند که دهها سند و صورت‌جلسه درباره موضوعاتی همچون میزان شیوع کرونا، آمار قرنطینه، محدودیت‌های سفر و … از اواسط ماه ژانویه (حدود دو ماه قبل) در اتاق جلسات اداره بهداشت و خدمات انسانی آمریکا (HHS) به‌صورت محرمانه و تحت تدابیر شدید امنیتی نگهداری می‌شود.

به گفته این منابع آگاه که رویترز به دلایل امنیتی از افشای نامشان خودداری کرده است، کاخ سفید حتی به کارکنانی که مجوزهای امنیتی خاص ندارند -از حمله برخی متخصصان دولتی- اجازه شرکت در جلسات خاصی که جهت هماهنگی بین ادارات مختلف درگیر مبارزه با شیوع ویروس کرونا برگزار می‌شود را نمی‌دهد.

بر اساس آخرین آمارهای اعلام شده از سوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا (CDC) تاکنون حدود ۱۶۰۰ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از بین آنها ۴۰ نفر جان باخته‌اند.

/انتخاب

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن