آخرین خبرهابین الملل

مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به ۲ نفر افزایش یافت

ویروس کرونا

مقامات آمریکا اعلام کردند که دومین مورد از ابتلا شهروندان این کشور به ویروس جدید کرونا را ثبت کرده‌اند.

مقامات دولت آمریکا امروز جمعه از شناسایی دومین فرد مبتلا به ویورس کرونا در این کشور خبر دادند.

از شهر ووهان چین که مرکز شیوع این بیماری کشنده است، نیز خبر می‌رسد دولت آمریکا به همه کارکنان کنسولگری خود در این شهر و خانواده‌هایشان دستور داده هرچه سریع‌تر این شهر آلوده به کرونا را ترک کنند.

مطابق آخرین آمار منتشر شده در چین، ۲۶ نفر تا به این لحظه بر اثر ابتلا به این ویروس در این کشور مرده و ۸۹۹ تن دیگر آلوده شده‌اند.

در بقیه کشورها نیز آمار مبتلایان به این ویروس بدین شرح است:‌ تایلند ۵ نفر، ژاپن، ویتنام و کره شمالی هر کدام ۲ نفر و نپال یک نفر، عربستان سعودی یک نفر (پرستار هندی)

خبرگزاری قنا قطر نیز گزارش داد که مقامات این کشور، اقدامات پیش‌گیری را در پیش گرفته و همه مسفافرانی که از چین وارد قطر می‌شوند را بررسی و معاینه می‌کنند تا مبادا این ویروس وارد قطر شود. مشابه اقدامات در دیگر کشورها نیز اتخاذ شده است.

ویروس کشنده و واگیردار «کُرونا» برای اولین بار در شهر «ووهان» واقع در شرق چین رؤیت شد. مقامات دولتی چین دیروز پنجشنبه از مردم شهر ووهان خواستند به خارج از شهر سفر نکرده و از ساکنان سایر شهرها نیز خواست تا جایی که می‌توانند به این شهر سفر نکنند.

مقامات شهر پکن، پایتخت چین نیز اعلام کردند به‌دلیل نگرانی از شیوع این بیماری که اخیراً در این کشور گزارش شده است، مراسم جشن سال نو را در این شهر لغو کرده‌اند.

/انتخاب

مطالب پیشنهادی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن