آخرین خبرهاسیاسی

نماینده مردم لنگرود در مجلس: دنیای ۵۰ سال قبل نیست که بخواهیم دور خود دیوار بکشیم/ آقایان شرایط را سخت‌تر نکنند/ راهی جز پیوستن به FATF نداریم

FATF

نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: راهی جز پیوستن به FATF نداریم، الان دنیای ۵۰ سال قبل نیست که بخواهیم دور خود دیوار بکشیم.

«مهرداد لاهوتی»، نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، در ارتباط با مسکوت ماندن FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجلس وظیفه و رسالت خود را در ارتباط با FATF انجام داده است. فراکسیون مستقلین با لواح چهارگانه FATF موافق بود.

لاهوتی گفت: راهی جز پیوستن به FATF نداریم، الان دنیای ۵۰ سال قبل نیست که بخواهیم دور خود دیوار بکشیم بلکه بیش از ۲۰۰ کشور دنیا عضو FATF هستند. اگر می‌خواهیم با دنیا مبادلات اقتصادی داشته باشیم باید موانع عضویت را برداریم.

او ادامه داد: FATF نقاط منفی زیادی ندارد. همه کشورهای دنیا در FATF عضو هستند به غیر از چند کشور کوچک. پیوستن ایران به FATF که مذاکره با آمریکا نیست، این یک اجماع جهانی است. تصویب نشدن FATF آثار منفی دارد. این که چه بحث هایی در مجمع تشخیص مصلحت می شود را نمی دانم اما تصمیم گیرنده، مجمع تشخیص مصلحت است. با توجه به شرایط کشور و تحریم ها آقایان نباید شرایط را سخت تر کنند. مجمع در این زمینه مصلحت را در نظر می گیرد.

/برنا

مطالب پیشنهادی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن