آخرین خبرهابین الملل

مقررات منع آمد و شد در بغداد و کربلا اعلام شد

مقررات منع آمد و شد

فرماندهی های عملیات امنیت استان های بغداد و کربلا مقررات منع تردد را در این دو شهر تا اطلاع ثانوی اعلام کردند. مقررات منع تردد در حلقه سوم امنیتی کربلا (مرکز شهر که مراقد مقدس اباعبدالله الحسین (ع) و ابوالفضل عباس (ع)) است به صورت جزئی خواهد بود و شامل زائران نمی شود. کربلا شامگاه دیشب شاهد تظاهرات توام با خشونت بود که طی آن ساختمان شورای استان کربلا نیز مورد تعرض قرار گرفت.

فرماندهی های عملیات امنیت استان های بغداد و کربلا مقررات منع تردد را در این دو شهر تا اطلاع ثانوی اعلام کردند.

فرماندهی عملیات امنیت بغداد در بیانیه ای امروز دوشنبه اعلام کرده است که مقررات منع تردد تا اطلاع ثانوی از ساعت ۱۲ امشب تا ۶ بامداد به منظور حمایت و حفاظت از تظاهرکنندگان در بغداد اعمال می شود.

این فرماندهی در بیانیه کوتاه خود خاطرنشان ساخته است که مقررات منع تردد در سراسر مناطق استان بغداد برقرار خواهد شد.

از طرفی استانداری کربلا نیز اعلام کرده است که مقررات منع تردد در شهر کربلا تا اطلاع ثانوی از ساعت ۱۸ تا ۶ بامداد روز بعد اعمال می شود.

«نصیف الخطابی» استاندار کربلا همچنین در بیانیه ای گفته است که ساعت ادارای در کربلا یک ساعت نیز کم شده است.

به گفته وی، مقررات منع تردد در حلقه سوم امنیتی کربلا (مرکز شهر که مراقد مقدس اباعبدالله الحسین (ع) و ابوالفضل عباس (ع)) است به صورت جزئی خواهد بود و شامل زائران نمی شود.

کربلا شامگاه دیشب شاهد تظاهرات توام با خشونت بود که طی آن ساختمان شورای استان کربلا نیز مورد تعرض قرار گرفت.

مقررات منع آمد و شد در نتیجه خشونت های جمعه گذشته در مناطق جنوب و مرکز عراق در هفت استان جنوبی بغداد شامل کربلا، بابل، دیوانیه، سماوه، بصره، ذیقار و واسط اعمال شده بود و طی روزهای بعد بر اساس تحولات میدانی، تمدید یا لغو و دوباره برقرار شده است

/انتخاب

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن