آخرین خبرهااستان ها

تفاهم نامه ارتقاء همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای و سازمان صمت گیلان امضاء شد

دانشگاه فنی و حرفه ایصبح امروز تفاهم نامه همکاری فی مابین دانشگاه فنی و حرفه ای استان گیلان و سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان منعقد شد.


به گزارش تدبیر شرق ,رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان در نشست برقراری تفاهم نامه، هدف از انعقاد آن را توسعه فعالیتهای دانش بنیان صنعتی و برقراری ارتباط منطقی دانشگاه با بخش کارآفرینی عنوان کرد و گفت: گسترش همکاری ، استفاده بهینه از ظرفیت ها و توان آموزشی و پژوهشی، افزایش توانمندی های حرفه ای و بستر سازی اشتغال پایدار و ساماندهی دانش آموختگان مراکز دانشگاهی در بخش صنعت و تعمیق روابط فضای علمی با تجارب عملی، از دیگر رسالتهای عملیاتی کردن این تفاهم نامه جهت اجرا خواهد بود.
دکتر فرهاد دلق پوش، فاصله و انفکاک مراکز دانشگاهی و مراکز صنعتی را برای توسعه اقتصادی خسارت بار دانست و ادامه داد: توانمندی و استعدادهای علمی باید شناسایی و بکارگیری شوند و دانشگاه فنی و حرفه ای محمل مناسبی برای تربیت نیروی انسانی کارآمد و متخصص است که به سهولت می تواند نیاز های متناسب با بدنه تولید و صنعتی را مرتفع نماید و این همان استفاده بهینه از ظرفیتهای موجود و سرمایه های انسانی کشور است.
وی اذعان کرد: بر اساس چارچوب این تفاهم نامه سازمان با تعامل کارخانجات استان بستری مناسب برای ارائه باز آموزی و نوآموزی مستمر فناوری های روز متخصصین و محققین را فراهم خواهد کرد و همچنین با همکاری دانشگاه تربیت دانشجویان رشته های مورد تقاضای بخش صنعت استان به نحوی که فعالیت خود را به صورت عملیاتی ۷۰ درصد عملی و ۳۰ درصد تئوریکال باشد برنامه ریزی خواهد شد.
متولی بخش صنعت، معدن و تجارت گیلان در بخشی دیگر از سخنان خود به راه اندازی ۵۰ طرح صنعتی تا پایان سالجاری اشاره نمود و اظهار داشت: پیش بینی می شود با افتتاح این طرح های صنعتی در استان با میزان سرمایه گذاری۷۰۰۰میلیارد ریال ، زمینه اشتغال ۱۹۰۰ نفر در زمینه صنایع غذایی، سلولزی، شیمیایی و فلزی فراهم گردد که دانشگاه فنی و حرفه ای می تواند از هم اکنون برای تامین نیروی متخصص آنها برنامه ریزی نماید.
در ادامه این نشست، رسول شمشادی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان گیلان نیز ضمن ابراز خرسندی از انعقاد این تفاهم نامه، اظهار داشت: این دانشگاه با داشتن ۷ مرکز دانشگاهی در زیر مجموعه خود در استان که با محوریت تعلیم نیروی ماهر و حرفه ای فقط در امسال اقدام به جذب ۱۳۰۰ دانشجو در نقاط مختلف استان نموده است می تواند به راحتی پاسخگوی نیاز بخش صنعت باشد.
گفتنی است رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان طی حکمی؛ رسول شمشادی را به عضویت “شورای هم خانواده بخش صنعت، معدن و تجارت” گیلان درآورد و از رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان گیلان برای حضور مستمر در جلسات شورا و هم افزایی در جمع صاحبنظران تولید و تجارت رسماً دعوت کرد.

/عصرصادق

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن