آخرین خبرهاتدبیر ورزشی

خداداد و بازیکنان سپیدرود باید در دسته سوم بازی کنند!؟ شما باید از کجا شروع کنید؟

خداداد و بازیکنان سپیدرود

سامان بدر: بعد از این که جواد تن زاده با حکم دادگستری تا صدور حکم نهائی همچنان به عنوان مالک باشگاه تعیین شد، انتظار این بود که طرفهای درگیر زیر نظر مرجع مشخصی به حل اختلافات موقت خود بپردازند تا سپیدرود خود را برای شروع لیگ برتر آغاز کنند. اما متاسفانه دوباره اختلافات با انتخاب سرمربی توسط مالکین هیات فوتبال گیلان و همچنین شمشیر از رو بستن تن زاده برای همه مخالفین دوباره وضعیت سپیدرود را پیچیده تر کرده است. هیات فوتبال گیلان بدون توجه به این حکم قرارداد بازیکنان و کادرفنی  با تیم مدیریتی جدید را تایید کرد و همه چیز از نو شروع شده است.

در حالی که تنی چند نفر از بازیکنان خوب سپیدرود با تیم  تمدید کرده اند تن زاده از آن ها خواسته با تیم مالکیتی جدید و تحت عنوان «سپیدرود گیلان» در دسته سوم بازی کنند. با این اوصاف آقای تن زاده می خواهد در فصل جدید با چه بازیکنانی آغاز کند؟

در ابتدا خوب است مصاحبه آخر ایشان را بازخوانی کنیم.

«جواد تن‌زاده در گفت‌و‌گو با فارس، در خصوص اینکه خداداد عزیزی مدعی شده از وی به فیفا شکایت خواهد کرد گفت: من مشکلی با شخص خداداد عزیزی ندارم و او را یک مربی خوب می‌دانم. اتفاقا آقای عزیزی در سپیدرود سرمربی است و من مشکلی با این موضوع ندارم اما ایشان باید در لیگ دسته سوم کارش را آغاز کند!

وی در پاسخ به این سوال که منظورش چیست گفت: من که تمامی مدارک دادگستری گیلان را در اختیار رسانه‌ها قرار دادم، مالک باشگاه خودم هستم و سرمربی تیم ما هم نادر دست نشان است که یک ماه و نیم پیش انتخاب شده است.آقایان رفته اند تیمی را با نام سپیدرود گیلان خریداری کرده‌اند در حالی که تیمی که در لیگ برتر حضور دارد سپیدرود رشت است.این موضوع را به فدراسیون هم اعلام کردم و حالا خداداد عزیزی و تمام بازیکنان لیگ برتری که این تیم جذب کرده باید در لیگ دسته سوم بازی کنند!من هم برایشان آرزوی موفقیت دارم.»

آقای تن زاده مدتهاست از سردرگمی مدیریتی رنج می برد. ما بارها خواسته ایم به او کمک کنیم. در همان زمانی که علی کریمی اولین انتقادات را از او رسانه ای کرد آن را به وی یادآوری کردیم. اما وی و تیم رسانه ایش اعلام کرد که چنین چیزهایی علی کریمی نگفته است و حتی تهدید به شکایت نیز شدیم. مدتی نگذشت که انتقادات کریمی دیگر از حد و مرز هم گذشت و نهایتا به جائی رسید که وضعیت ناگواری را ایجاد کرد که هر روز بازیکنان و کادرفنی علیه مدیریت باشگاه صحبت می کردند. هواداران بارها علیه تن زاده اعتراض کردند.

آقای تن زاده در تمام این مدت یک بار نیز نخواست بپذیرد که در حال اشتباه است و باید به وی کمک شود. در نهایت نیز حامی اصلی سیاسی خودش را از دست داد و مالکین جدیدی به وجود آمدند. اما حال به هر ترتیبی دوباره دادگاهی تن زاده را نسبت به سپیدرود محق دانسته، فرض هم می گیریم که به طور کل تیم را در اختیار ایشان قرار دهند. با این وضعیت می توان مدیریت کرد که از هیات فوتبال و ورزش و جوانان استان تا هواداران و بازیکنان را با خود دشمن کنیم؟  مگر می شود با همه بازیکنان سپیدرود دشمنی کرد و بگوئیم میعاد یزدانی، مهدوی، ایمان صادقی، علی عباسی، میثم تهیدست، میثم فردوسی، امین منوچهری و … در لیگ سه بازی کنند. مگر چند بازیکن دیگر باقی مانده است که با آن ها می خواهید شروع کنید. آیا می دانید که هر تیم لیگ برتر سقف محدودی برای خرید بازیکن لیگ برتری دارد؟

مشخص نیست آقای تن زاده تا کی می خواهد با اظهاراتتان همه را علیه خودتان بشوراند. بر فرض که مالکیت قطعی  این تیم متعلق به ایشان است،  آیا فکر نمی کنند که این تیم بدون هواداران خودش هیچ گونه ارزشی ندارد؟

ما که بر اساس قانون معتقدیم شما مالک موقت  این باشگاه هستید، ولی فوتبال تنها مالکیت نیست. منزل شخصی نیست که با یک حکم قانون بتوانید آن را به راحتی در اختیار قرار دهید. همان طور که تیم را از هیات فوتبال گرفتید نیازمند تعامل با همان هیات نیز هستید. همان طور که باید به خواسته مردم و هواداران نیز توجه کنید. همان طور که باید به بازیکنان و مربیان این تیم احترام شود. آن چه شرط بلاغست به تو گفتیم،  خواه از آن پند گیر و خواه ملال!

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن