آخرین خبرها

تعطیلات بارانی در ایران/ کاهش ۱۲ درجه‌ای دما در سواحل خزر

تعطیلات بارانی در ایران/ کاهش ۱۲ درجه‌ای دما در سواحل خزر

احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی امروز نیز بخشهایی از کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد که عمده بارش‌ها در سواحل خزر، نیمه غربی و نیمه جنوبی کشور است.

وی اظهار کرد: بارش‌ها با رگبار باران و تگرگ همراه خواهد بود و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها نیز وجود دارد. امروز بارش‌ها در برخی مناطق آذربایجان شرقی، شمال هرمزگان، ارتفاعات کرمان، نیمه شرقی یزد و مناطقی از خراسان جنوبی ایجاد می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: همچنین در بعضی ساعات امروز بارش تگرگ همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در نیمه جنوبی آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، نیمه شمالی خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و جنوب همدان ایجاد می‌شود.

به گفته وظیفه، طی روز جمعه این سامانه بارشی در اغلب مناطق ذکر شده فعال خواهد بود و از ظهر جمعه شاهد ورود جریانات شمالی به کشور خواهیم بود که پیامد آن کاهش دما و بارش باران در استانهای شمالی است.

وی افزود: طی روز جمعه نیز نیمه جنوبی آذربایجان غربی، برخی مناطق آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و نیمه شمالی خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، زنجان، غرب همدان، شرق یزد و خراسان جنوبی با باران و رگبار موقتی به همراه وزش باد مواجه می‌شوند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور گفت: طی روز شنبه نیز این سامانه بارشی در کشور فعال است،شدت بارش‌ها در این روز برای استانهای شمال شرق، نیمه شرقی سواحل، دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی، غرب و بخشهایی شمال غرب و شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه افزود: در این روز بخشهایی از نیمه شرقی و دامنه‌های البرز با وزش باد شدید مواجه می‌شوند که احتمال پدیده گردوخاک نیز در این مناطق دور از ذهن نیست.

وی افزود: از روز جمعه تا روز یکشنبه نیز شاهد نفوذ جریانات خنک شمالی و مواج شدن سواحل خزر به همراه کاهش ۷ تا ۱۲ درجه‌ای دما خواهیم بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور بیان کرد: طی روز شنبه نیز بارش‌ها در آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، شمال کردستان، زنجان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، شرق یزد، سمنان، گلستان، مازندارن، شمال شرق تهران و ارتفاعات تهران و البرز ایجاد می‌شود.

وظیفه توصیه کرد: مردم برای جلوگیری از خسارتهای احتمالی تمهیدات لازم را مدنظر قرار دهند و ضمن رعایت نکات ایمنی در حد امکان از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیلها در مناطق یاد شده خودداری کنند.

وی، بندرعباس با ۳۸ درجه بالای صفر را گرمترین و بجنورد با ۵ درجه بالای صفر را خنک ترین منطقه کشور دانست و تاکید کرد: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به ۲۳ درجه بالای صفر رسید.

۴۷۲۳۶

مطالب پیشنهادی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن