آخرین خبرهااستان هاخبر داغ

نوسازی و تعمیر پل های عابر پیاده رشت

پل های عابر پیادهشهردار رشت با بیان اینکه در دوره جدید مدیریتی، شهرداری شروط سختی را برای سرمایه‌ گذاران پل‌های عابر پیاده در نظر گرفته است، گفت: خوشبختانه پیگیریهای قضایی شهرداری رشت جهت رفع مشکل پل مکانیزه جانبازان به نتیجه رسید.

به گزارش تدبیرشرق, سید امیر حسین علوی شهردار رشت با بیان اینکه شهرداری رشت در مدت دو ماهه اخیر با جدیت بحث رفع مشکل پل‌های عابر پیاده سطح شهر را پیگیری کرده است، اظهار داشت: رایزنی با پیمانکاران و مأموریت به بازرسی، حراست و بخش حقوقی تنها بخشی از اقدامات گسترده‌ای است که شهرداری رشت برای عمل به این مطالبه به حق شهروندان در دستور کار خود قرار داد.

شهردار رشت تصریح کرد: شهرداری رشت پس از اجرای تمام این فرآیندها و بعد از گذشت چندین هفته پیگیریهای قضایی و حقوقی موفق شد برای ورود به پل عابر پیاده مکانیزه جانبازان که قرارداد آن ۱۵ سال پیش منعقد شده بود از دادستانی دستور لازم را اخذ نماید.

علوی ابراز داشت: خرابی پله‌های مکانیزه پل عابر پیاده جانبازان موضوعی نیست که در چند ماهه اخیر اتفاق افتاده باشد بلکه دو سال از خرابی آن می‌گذرد. به طوری‌که مردم برای تردد در این محدوده و استفاده از این پل واقعا دچار مشکل بودند.

وی با بیان اینکه شهرداری رشت در راستای پیگیری مطالبات شهروندان مکاتبات بسیار زیادی با پیمانکار پروژه پل عابر پیاده مکانیزه جانبازان انجام داد اما علی رغم اخطارهای فراوان هیچ پاسخی دریافت نکرد، افزود: طی فرآیند قضایی و تامین دلیل، دقیقا دو روز بعد از زمانی که شهرداری رشت توانست حکم شکستن قفل سیستم برقی این پل را اخذ کند، سرمایه‌ گذار مربوطه ورود و نسبت به فعالسازی چند پل اقدام نمود.

شهردار رشت ادامه داد: پل عابر پیاده جانبازان در اختیار تملک سرمایه‌ گذار بود، بنابراین شهرداری بدون اذن قضایی نمی‌توانست نسبت به آن اقدامی انجام داده و ورود کند که خوشبختانه با پیگیریهای مستمر شهرداری و با مساعدت دستگاه قضایی و دادستانی این امر محقق شد.

علوی با بیان اینکه در مدت اخیر جهت مرمت پل عابر پیاده جانبازان اعداد و ارقام مختلفی به شهرداری رشت ارائه شده است، افزود: مراحل صدور فراخوان برای جذب سرمایه‌گذار این پروژه هم‌ اینک در حال انجام است.

وی با تاکید بر اینکه در دوره جدید مدیریتی، شهرداری رشت شروط سختی را برای سرمایه‌ گذاران پل‌های عابر پیاده در نظر گرفته است، گفت: شهرداری درصدد است با اخذ یکسری ضمانت نامه‌های مختلف از سرمایه‌گذاران پل‌های عابر پیاده، کار را به گونه‌ای پیش ببرد که دیگر شاهد بروز چنین اتفاقاتی در سطح شهر نباشیم.

شهردار رشت ادامه داد: یکی دیگر از پیمانکارانی که طی قراردادی چند ساله تعهد اجرا و نگهداری از چندین پل عابر پیاده سطح شهر را بر عهده داشت اما اقدامی در جهت راه‌اندازی کیوسک نگهبانی در زیر پل‌‌ها ننمود، طی فراخوانی که از سوی شهرداری صادر شد، نسبت به نصب حفاظ‌ بر روی آسانسورهای خراب و رفع خطر آنها اقدام کرد.

علوی در پایان گفت: افزون بر اقدامات ذکر شده، شهرداری در یک توافق ضمنی با این شرکت مقرر نمود که چنانچه پیمانکار مربوطه قادر به رفع خرابی و راه‌اندازی آسانسورها نیست، نسبت به واگذاری پروژه‌ها به شهرداری اقدام نماید.

 
 
/rasht.ir

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا