آخرین خبرهااستان هااسلایدر

شالیکاران گیلانی هر چه سریعتر نسبت به نشاء برنج اقدام کنند

درخواست آب منطقه ای گیلان؛

تدبیرشرق/مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان در بازدید از شبکه‌های آبیاری مناطق مرکزی استان اظهار داشت: کشاورزان عزیز و زحمتکش گیلانی هر چه سریعتر نسبت به نشاء برنج بر اساس تقویم زراعی اقدام کنند.

وحید خرمی مدیر عامل آب منطقه‌ای گیلان به همراه مهران محمد حسن زاده مدیر عامل شرکت بهره برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان با هدف پایش و نظارت بر توزیع عادلانه آب، از شبکه‌های آبیاری مناطق مرکزی گیلان بازدید کردند.

خرمی در حاشیه این بازدید اظهار داشت؛ اولین نوبت آبگذاری مناطق مرکزی استان از نهم اردیبهشت ماه در کانال چپ سنگر آغاز شده است.

وی افزود: با توجه به پایش صورت گرفته، خوشبختانه در تمام مناطق آب به اندازه کافی در مجاری آبی جریان داشته و کشاورزان عزیز نیز در حال فعالیت در شالیزار‌های خویش هستند و توصیه می‌شود با توجه به شرایط مناسب جوی و وجود آب کافی در مجاری آبی، هر چه سریعتر نسبت به نشاء برنج براساس تقویم زراعی اقدام و مازاد آب موجود را نیز به سمت آببندانهای حوزه فعالیت خویش برای ذخیره‌سازی هدایت کنند.

شایان ذکر است، تمامی کانال‌های اصلی آبیاری دشت مرکزی از جمله؛ سنگر، خمام، خشکبیجار، لاکان، لشت نشا و مناطق مرکزی رشت از نزدیک مورد بازدید و پایش مدیران عامل شرکت آب منطقه‌ای و شرکت بهره برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی گیلان قرار گرفت.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا