آخرین خبرهااستان هااسلایدرخبر داغ

درخواست شرکت آب و فاضلاب از مردم گیلان؛عدم استفاده از آب شرب برای مصارف کشاورزی و مدیریت مصرف آب

آب شربسید محسن حسینی گفت: با گرم شدن هوا، ادامه وضعیت کرونایی و همچنین کاهش دبی چاه ها و چشمه ها در ماه های پیش رو به دلیل کاهش نزولات جوی، احتمال بروز تنش آبی در روزهای گرم سال وجود دارد لذا توصیه ما به مشترکین این است تا نسبت به مدیریت مصرف و رعایت الگوی صحیح استفاده از آب اقدام کنند.

پس از افتتاح مدول دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان در اسفند ماه سال 99 توان تولید این تصفیه خانه به حدود 6 هزار لیتر بر ثانیه افزایش یافته است و در شهرها و روستاهای برخوردار از تصفیه خانه مشکلی وجود ندارد.

هم اینک وضعیت آبدهی اکثر چاه­ها و چشمه­های استان قابل قبول است و بطور متوسط میزان آبدهی آن ها 8 هزار و 500 لیتر بر ثانیه است.

ازآغاز سال 1400 تاکنون، بجز موارد ناشی از بروز حوادث و اتفاقات مانند شکستگی در شبکه توزیع آب، در شهرها و روستاها درخصوص اُفت فشار یا قطعی آب گزارشی نشده است.

در برخی از شهرها و روستاها که از چشمه جهت تأمین آب شرب استفاده می شود به دلیل کاهش نزولات جوی در سال آبی جاری، آبدهی چشمه ها رو به کاهش بوده و ممکن است با شروع فصل گرم سال، با چالش کمبود آب مواجه شویم.

مردم عزیز استان در صورت مشاهده شکستگی و هدررفت آب ، استفاده های غیرمجاز مانند آبیاری باغات و مزارع از آب شرب، موارد را به مرکز 122 گزارش نمایند.

/خزرآنلاین

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا