آخرین خبرهااستان ها

فیلم های فاخر با گویش محلی برای پخش در شبکه های سراسری تولید شود

آیت الله فلاحتی در دیدار نوروزی جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردمی:

تدبیرشرق/وی با بیان اینکه توجه صدا و سیما به روستاهای گیلان حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: هنوز فرهنگ روستاهای استان برای مردم شناخته شده نیست و می طلبد صدا و سیمای گیلان در شناساندن روستاهای استان به جامعه تلاش ویژه داشته باشد.
امام جمعه رشت بر ترویج فرهنگ روستا تاکید کرد و افزود: فرهنگ و آداب خوب بومی بسیاری داریم که می توان به بهترین نحو رسانه ای کرد البته برنامه هایی در این راستا تولید شده اما با توجه به فرهنگ غنی بومی محلی گیلان کافی نیست و می طلبد فعالیت بیشتری در این زمینه انجام شود.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اهمیت تولید برنامه در راستای مسجد، بیان کرد: تولید برنامه های مسجد محور را در اولویت برنامه های صدا و سیما قرار دهید و در این عرصه از اهل آن استفاده کنید.

ساخت سریال های”ابر می بارد” و “مادر ایران” در گیلان برای پخش در شبکه های ملی

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز در دیدار مذکور به تفاوت تولید برنامه در شبکه های سراسری و استانی اشاره کرد و گفت: شبکه های محلی معجونی از همه برنامه هاست و باید به اقتصاد، سیاست، فرهنگ و مسائل اجتماعی مناطق توجه داشته باشد.
محمدباقر باقرزاده از تولید سریال فاخر “ابر می بارد” با موضوع کرونا در گیلان برای پخش در شبکه های سراسری خبر داد و افزود: در حال انتخاب بازیگران سریال هستیم و اردیبهشت ماه سال جاری فیلمبرداری آن آغاز می شود.
وی با اشاره به تولید سریال ۳۰۰ قسمتی با جغرافیا و داستان بومی استان گیلان با عنوان “مادر ایران” برای پخش از شبکه ملی، تصریح کرد: محور داستان فیلم بر نقش مادر است که برهه تاریخی رضاخان تا جمهوری اسلامی را در بر می گیرد و تاکنون ۶۳ قسمت از فیلمنامه نوشته شده و آماده فیلمبرداری است.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا