آخرین خبرهابین الملل

نخست‌وزیر ارمنستان: در جنگ قره‌باغ، ۳۲۵۰ کشته دادیم / ۱۸۹ خانواده در انتظار نتایج آزمایش DNA هستند؛ با روشن شدن شرایط این افراد، تعداد کشته‌ها بیش از ۴ هزار نفر نخواهد بود

تدبیرشرق/نخست وزیر ارمنستان تعداد ارامنه کشته شده در جریان درگیری‌های قره‌باغ را اعلام کرد.

نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان اعلام داشت که بر طبق آخرین اطلاعات رسمی، تعداد ارامنه کشته شده در هنگام افزایش درگیری‌ها در قره‌باغ ۳۲۵۰ نفر است.

پاشینیان تصریح کرد: ما در جنگ متحمل خسارات سنگینی شدیم، افرادی هستند که ادعا می‌کنند ۱۰ هزار کشته وجود دارد. اما آمار رسمی (از تلفات) ۳۲۵۰ نفر است.

وی افزود: ۱۸۹ خانواده در انتظار نتایج آزمایش DNA و لیست افراد گمشده هستند. به گفته نخست وزیر ارمنستان، با روشن شدن شرایط این افراد، تعداد کشته‌ها بیش از ۴۰۰۰ نفر نخواهد بود.

در تاریخ ۱۰ نوامبر، ولادیمیر پوتین، الهام علی اف و نیکول پاشینیان رهبران روسیه، آذربایجان و ارمنستان بیانیه مشترکی در مورد قطع کامل جنگ در قره باغ کوهستانی امضا کردند.

بر اساس این بیانیه، ارمنستان و آذربایجان در مواضع اشغالی خود متوقف می شوند، سپس تعدادی از مناطق تحت کنترل باکو قرار می گیرند، طرفین تبادل اسیران را انجام می‌دهند، نیروهای صلحبان روسی در امتداد خط تماس و کریدور لاچین مستقر در ارتباط قره باغ با ارمنستان مستقر می‌شوند.

پاشینیان اظهار داشت که تصمیم برای امضای توافق نامه برای وی بسیار دشوار است. به گفته وی، اگر سند امضا نشده بود، برای ارمنستان بسیار بدتر می‌شد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا