آخرین خبرهااسلایدربین الملل

محبوبیت ترامپ از ماه اوت ۵ درصد رشد کرده است

محبوبیت ترامپ

نتایج نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد، محبوبیت مردمی دونالد ترامپ از اواخر ماه اوت پنج درصد رشد داشته است اما همچنان در آستانه انتخابات کنگره زیر ۵۰ درصد است.

به گزارش تدبیرشرق، به نقل از پایگاه خبری هیل، نظرسنجی ای‌بی‌سی نیوز –واشنگتن پست نشان می‌دهد ۴۱ درصد از شرکت‌کنندگان از عملکرد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا رضایت دارند که نسبت به ۳۶ درصد در اواخر اوت، افزایش نشان می‌دهد. این نظرسنجی نشان داد که ۵۴ درصد از شرکت‌کنندگان هم از عملکرد ترامپ ناراضی هستند.

جایگاه ترامپ در این نظرسنجی جدید با نوع مدیریت اقتصادی او مرتبط است. ۴۹ درصد از مردم از این عملکرد او رضایت داشته و ۴۶ درصد هم ناراضی بودند.

در فاصله زمانی مابین تازه‌ترین نظرسنجی‌های ای‌بی‌سی-واشنگتن پست، سنای آمریکا برت کاوانا، نامزد پست دیوان عالی را تایید کرد. این تاییدیه به دنبال یک جنگ جنجالی بر سر نامزدی کاوانا صورت گرفت که نهایتا با رای ۵۰ به ۴۸ به پایان رسید. ترامپ و جمهوری‌خواهان به وضعیت اقتصادی و تاییدیه کاوانا به عنوان دو مساله کلیدی اشاره می‌کنند که رای‌دهندگان جمهوری‌خواه را یک ماه مانده به انتخابات ماه نوامبر کنگره متحد خواهد کرد.

میزان کلی محبوبیت ترامپ در هر کدام از نظرسنجی‌های ای‌بی‌سی نیوز-واشنگتن پست که از آوریل ۲۰۱۷ انجام شده است، همچنان مابین ۳۶ درصد و ۴۲ درصد است.

میزان محبوبیت پایین ترامپ به جمهوری‌خواهان در انتخابات کنگره لطمه می‌زند. همزمان ۵۵ درصد از پاسخ‌دهندگان به کنگره تحت کنترل دموکرات‌ها برای نظارت بر عملکرد رئیس‌جمهوری آمریکا اعتقاد دارند. در مقایسه، ۳۹ درصد معتقدند که کنگره تحت کنترل جمهوری‌خواهان برای پیشبرد دستورکار ترامپ را ترجیح می‌دهند. این نظرسنجی بین ۱۱۴۴ فرد بالغ از هشتم تا یازدهم اکتبر انجام شد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا