آخرین خبرها

گیلان؛ رتبه اول در تعداد پرداخت تسهیلات رونق تولید در کشور

گیلان؛ رتبه اول در تعداد پرداخت تسهیلات رونق تولید در کشور

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ دکتر مصطفی سالاری روز شنبه در جلسه کارگروه رفع موانع تولید استان افزود: همچنین این استان ازلحاظ مبلغ پرداختی تسهیلات رفع موانع و رونق تولید جایگاه ششم را در کشور دارد.

وی میزان پرداختی به واحدهای تولیدی گیلان طی سال جاری را ۷۱۵ میلیارد تومان عنوان و بیان کرد: فاصله پرداختی با استان‌های دیگر بسیار کم است به‌طور مثال استان پنجم ۷۲۵ میلیارد تومان پرداختی داشته است.

وی بر ضرورت تسریع در پرداخت‌ها نیز تأکید و تصریح کرد: پرونده‌هایی که آماده و یا در حال تکمیل نهایی هستند ، با سرعت بیشتری کارهایشان برای دریافت تسهیلات انجام شود تا پایان سال تعداد افراد بهره‌مند از این پرداختی‌ها بهره‌مند شده و سریع‌تر مشکلشان حل شود ضمن اینکه بتوانیم رتبه استان را به رتبه چهارم نیز ارتقاء بدهیم.

دکتر سالاری بابیان اینکه ما مشکلات بانک‌ها را می‌دانیم، افزود: بانک‌ها از یکسو مشکلاتی دارند و از سوی دیگر واحدهای تولیدی و مردمی که در مقطعی تسهیلات دریافت کرده‌اند ، با شرایطی همچون رکود و تورم مواجه شدند که وظیفه ما این است که از استثناهای قانونی برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و مردم راهکار پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بانک‌هایی که دیدگاهشان متفاوت است باید کمک کنند تا مشکل مردم را حل کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: دستگاه‌ها و بانک‌ها ضمن سرعت به کارها در سال آینده ، بحث‌های مربوط به فراگیر و اشتغال روستایی مصوبات را به سمت اجرا ببرند.

در این جلسه مشکلات چندین واحدهای تولیدی و خدماتی در بخش‌های صنعتی، میراث فرهنگی و ورزشی با حضور دستگاه‌ها و بانک‌های مربوطه بررسی و راهکارهایی برای رفع آن‌ها ارائه شد و مصوباتی نیز در همین رابطه به تصویب رسید.

۴۸

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا