امروز: جمعه, ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخرین خبرها

محسن بینا پور

به این زودی، چرا؟

تاریخ انتشار : شنبه ,۱۸ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۲۰
نخست  ←   یادداشت   ←   به این زودی، چرا؟
هنوز صد روز از آغاز به کار دولت تدبیر و امید نمی گذرد. حتی ناآگاه ترین افراد جامعه ایران هم می دانند که میراث احمدی نژاد و دولت اصولگرا برای دولت حسن روحانی چه چیزی می باشد؟

هنوز صد روز از آغاز به کار دولت تدبیر و امید نمی گذرد. حتی ناآگاه ترین افراد جامعه ایران هم می دانند که میراث احمدی نژاد و دولت اصولگرا برای دولت حسن روحانی چه چیزی می باشد؟

صندوق ذخیره ارزی کشور خالیست، ملیاردها تومان بدهکاری برای دولت به یادگار مانده، تورم با سیاست های سراسر اشتباه احمدی نژاد به ۴۲درصد رسیده است، آمار بیکاری به بالاترین سطح رسیده است، وضع سیاست داخلی، خارجی، فرهنگی و اقتصادی هم به لطف مدیریت دولت پیشین در بدترین شرایط ممکن قرار دارد.

این مشکلات و گرفتاری ها فقط و فقط از مدیریت مدعیان اصولگرایی و سیستم احمدی نژادی برای مردم ایران خلق گشته است و شکی در آن نیست.

حال به جای آنکه اصولگرایان افراطی، به دلیل این همه خطا و درست کردن مشکل برای مردم از آنان عذرخواهی نمایند و کمک حال دولت یازدهم باشند، به نظر می رسد دائم در حال تولید مشکل برای دولت هستند. درحالی که هنوز عمر دولت یازدهم به صد روز نرسیده است، این افراطی ها شروع به سنگ اندازی و نقد غیرمنصفانه کرده اند. می شود اینطور تحلیل نمود که در مقابل کلید روحانی، داس بدست ایستاده اند. این ضدیت آشکار با دولت یازدهم بیش از گذشته به چهره این افراد لطمه واردخواهد کرد.

این افراطیون که امروز ناطق نوری هم از آنها تبری می جوید، در روزهای بعد از ۲۴ خرداد در همه جا می گفتند و می نوشتند که حسن روحانی از اصولگرایان است؛ ولی باگذشت روزها و هفته ها مشخص شد که رییس جمهور، که با حمایت محمد خاتمی و اصلاح طلبان پیروز میدان انتخابات شده است؛ نه تنها هیچ رابطه ای با این جریان ندارد؛ بلکه با تصمیمات و انتخاب افراد در کابینه اش مشخص شد که دکتر روحانی با این جریان کاملا بیگانه است.

از آن روز دیگر ربط روحانی به اصولگرایان از زبانها افتاد و ضدیت با دولت یازدهم کم کم آغاز شد. دلیل مخالفت را می شود سیاسی و از خشونتی دانست که از شکست ۲۴ خرداد حاصل گشته است. دوم آنکه اصولگرایان افراطی بیش از گذشته احساس تنهایی می کنند و خود را در جامعه ایرانی بدون پایگاه اجتماعی نظاره می کنند. به این وضعیت می شود جدایی ناطق نوری، علی مطهری، عمادافروغ و البته دکتر حسن روحانی را هم از جرگه این جریان سیاسی اضافه کرد. اما سوال آن است که چرا به این زودی به این عمل ناجوانمردانه رو آورده اند؟ اگر برای سید محمد خاتمی هر ۹ روز یک بحران ساخته میشد، امروز برای دولت روحانی تلاش می شود هر روز مشکل و چالش تولید شود.

یک روز به دلیل اعلام وزراء از سوی رییس جمهور به وی حمله می کنند و روزی دیگر برای تماس تلفنی اوباما و روحانی به وی انواع و اقسام اهانت ها را می نمایند. روزی نصب بیلبوردهای ضد عملکرد دولت و روزی دیگر تهدید وزیران وی به استیضاح.

باید به این افراطیون مدعی گفته شود که شما با چه تحلیل و منطقی حرکت بی منطق و غیر قانونی کفش پرتاب کن ها را با سکوتتان تایید می کنید؟ شمااصولگرایان افراطی هشت سال دولت و کشور را در دست داشتید، چه عمل مثبتی در کارنامه تان ثبت کردید که امروز به دولت یازدهم میتازید؟ چطور از خطاهای سترگ خویش چشم پوشی می کنید؟

شما یا از وضع اقتصادی مردم و مشکلات آنان خبر ندارید یا آنکه خبر دارید؛ ولی به دلیل منافع شخصی نمی توانید به زبان بیاورید.

به راستی این دشمنی سیاسی و تولید مشکل برای دولت منتخب مردم به چه قیمتی صورت می گیرد؟ اگر اختلاف عقیده ای وجود دارد می شود با سخن گفتن و نقد منصفانه و سازنده و به موقع به یک نقطه مشترک رسید. حال که دنیا سیاست های دکتر روحانی را تایید می کند و همه چیز رو به بهبودی می رود و مردم هم امیدوارند، مخالفت شما برای چیست؟ سیاست خصمانه دنیا باایران درزمان احمدی نژاد را به یاد دارید؟ آیا دیدید که با سیاست بدون تنش روحانی، دولتمردان انگلیس از ایران به دلیل رفتارهای گذشته عذرخواهی نمودند؟ چرا این عذرخواهی ها در زمان احمدی نژاد و شما رخ نداد؟

این چه اختلاف عقیده ای است که دائم میخواهید برای دولتمردان جدید چالش و مشکل بتراشید؟ آیا تحلیل شما این است که چون احمدی نژاد و شماها در همه چیز در دو دولت نهم و دهم شکست خورده اید، می خواهید مانع فعالیت دولت شوید و فردا بگویید که ای ملت ، دیدید روحانی هم شکست خورد؟

این چه منطق و وجدانیست که که هنوز وزیر علوم کار خود را شروع نکرده، برای استیضاح وی امضاء جمع می کنید؟ مردم به روش شما در ۲۴ خرداد رای منفی داده اند و به روش و تفکر همان دو معاون وزیر علوم رای مثبت داده اند. شما با توسل به چه حقی در مقابل رای مردم ایستادگی می نمائید؟ اگر دلتان برای مردم نمی سوزد، حداقل حرمت خاک ایران را حفظ کنید. آیا این کارشکنی ها و چوب لای چرخ گذاشتن ها خیانت به مردم ایران و نسل بعدی نیست؟

اگر در جامعه ایران وزنی داشتید حتما در ۲۴ خرداد حداقل رای قابل ملاحضه ای کسب می کردید، ولی نه تنها نتوانستید رای قابل قبولی بدست آورید، بلکه در بین هواداران اندک خود شاهد ریزش هم هستید. گفته ها و نوشته های شما میلیون ها میلیون درجه با تفکر و خواست مردم تفاوت دارد. این را می شود در خرداد ۱۳۷۶، خرداد ۱۳۸۰، انتخابات مجلس ششم، انتخابات شورای شهر اول، انتخاباتهای دیگر و البته خرداد ۱۳۹۲ به خوبی دید و لمس کرد. شما اصولگرایان افراطی باید قبول کنید که مردم اعتمادی به شما ندارند. چون عملکرد شما آنان را دچار مشکلات عدیده کرده است. مردم می دانند که حرکت و گفتارهای ضد دولتی امروز شما فقط و فقط به دلیل منافع شخصی و سیاسی است. نماینده ای که دائم در حال بی حرمتی به آیت الله هاشمی و سید محمد خاتمی است و کل سیاست خارجی دولت یازدهم را زیر سوال می برد و شعار مقاومت می دهد با وضعیتی خاص در سفارت آلمان انگشت نگاری می شود و با کمال تعجب به سفر خود ادامه می دهد. اگر اعتقادی به آن شعارمقاومت بود، مانع انگشت نگاری می شد و از سفر به اروپا خودداری می نمود و سری به مناطق محروم کشور میزد و از حال مردم، که ۸سال برای ایشان عدالت به ارمغان آورده اید خبری کسب می کرد.

با وضعیتی که شما و شخص احمدی نژاد برای مردم و جامعه ایران درست کرده اید و میراثی که برای دولت یازدهم به یادگار گذاشته اید چطور به خود اجازه می دهید که برای دولت تازه کار روحانی مشکل تولید نمائید؟ در بهترین وضع، شما می توانید پس از سه سال دولت روحانی را نقد کنید؛ آن هم منصفانه و کاملا محترمانه.

ملت ایران فراموش نمی کند که شما حامیان دولت نهم و دهم در این ۸سال چه کردید و چشم بر همه بی تدبیری های رییس دولت بستید و حتی به کسی هم اجازه نقد ندادید و حال چطور مردم ایران قبول کنند که مثلا شما خیرخواه ملت شده اید؟ آیا سه هزارمیلیارد اختلاسی را که تولید آن نوع مدیریت بود را فراموش کردید؟ آیا یادتان هست اختلاس بیمه ایران را که در چه زمانی رخ داد؟ ماجرای کردان را چطور؟ چطور آنجا سکوت و حمایت ، ولی امروز کارشکنی؟ آیا این حرکات ضد دولتی، وطن دوستی و صداقت و اخلاق شما اصولگرایان را زیرسوال نمی برد؟ سوال ملت از شما این است که چرا نمی گذارید دولت جدید و منتخب مردم به کار خود مشغول شود و مشکلاتی را که شما بوجود آورده اید حل نماید؟ این زود شروع کردن کارشکنی و داس بیرون آوردن در مقابل منتخب کلید بدست مردم، گناهی است نابخشودنی و آیا می دانید که تاریخ در مورد شما چگونه قضاوت خواهد کرد؟

محسن بیناپور

 *
 *
امتیاز دادن به این خبر

4   0

4