امروز: پنجشنبه, ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

آخرین خبرها

سید جلال سید محمذی

استانداری برای سرزمین فرصت ها

تاریخ انتشار : پنجشنبه ,۲ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۴:۰۹
نخست  ←   یادداشت   ←   استانداری برای سرزمین فرصت ها
بلاخره داستان دنباله دار انتخاب استاندار گیلان به پایان رسید وپس ازکش وقوسهای فراوان بین دولت ونماینده های استان وگروهها وجناحهای سیاسی وارسال بیانیه های حمایت ها ،وامضا طومارها ، بلاخره کلید دار دولت تدبیر وامید در استان گیلان مشخص و با تدبیری دیگر ، چهاردهمین استاندار گیلان واولین استاندار دولت جدید معرفی گردید .

 

بلاخره داستان دنباله دار انتخاب استاندار گیلان به پایان رسید وپس ازکش وقوسهای فراوان بین دولت ونماینده های استان وگروهها وجناحهای سیاسی وارسال بیانیه های حمایت ها ،وامضا طومارها ، بلاخره کلید دار دولت تدبیر وامید در استان گیلان مشخص و با تدبیری دیگر ، چهاردهمین استاندار گیلان واولین استاندار دولت جدید معرفی گردید .

انتصاب دکتر محمد علی نجفی از سوی دولت در استان گیلان درحالی صورت گرفت که نمایندگان گیلان تمامی تلاشهای خود را مصروف آوردن گزینه های اختصاصی خود نموده وتا آخرین لحظات نیز از گزینه های خود حمایت کردند ولی جای خوشحالی است که بلاخره دولت تدبیر وامید از میان همفکران با تجربه خود فردی آشنا به امور را از میان فرزندان با تجربه این استان به سکانداری این سامان برگزید.

استاندارجدید گیلان،در مراسم معارفه خود در سخنانی با اشاره به این که آمارهای دروغ به مردم ندهید ، کمیته انتصابات تشکیل نداده ام بلکه کمیته توسعه گیلان تشکیل داده واز همه برای مشارکت دعوت میکنم ... البته تغییرات در جای خود انجام خواهد شد، گیلان را سرزمین فرصت ها خواند و افزود: "استان گیلان از پتانسیل و ظرفیت های فراوان و سرمایه های نهفته ای برخوردار است که باید به منصه ظهور و بروز برسد.

دکتر نجفی استاندار گیلان تلاش برای ایجاد اشتغال، تولید و تقویت نشاط اجتماعی را از جمله اولویت های کاری خود برشمرد و افزود: گسترش زیرساخت ها، افزایش تولید و ارتقای تولید سرانه، تزریق منابع مالی لازم برای اجرای طرح ها را از جمله اولویت های مهمی بشمار می رود که باید با تمام توان در جهت تحقق این مهم گام برداریم . " اشاره استاندار جدید و اطلاق عنوان سرزمین فرصت ها به گیلان اشاره غریبی نیست چرا که مسئولان قبلی نیز هریک به نوعی وبا ادبیاتی دیگراز این گونه اظهار نظرها داشته اند وبا شعارهای توسعه ای زمام امور را بدست گرفته اند وجالب اینجاست که هر گاه خواسته اند امانت مدیریت را به فرد دیگری بسپارند حماسه سرایی ها کرده اند وکارنامه ها داده اند ولی انچه بوده ومانده ، گیلان وگیلانی بوده و مشکلات روزافزونش و فاصله های عجیب وغریب آماری با دیگر استانها ، آن هم با داشتن ظرفیت ها وتوانمندی های بی شماری که در کمتر سخنرانیهایی است که بدانها اشاره نشود .

 

اما دکتر نجفی مدیر کارکشته ای از بین فرزندان این مرز وبوم است که در دولت تدبیر وامید زمام امور را بدست می گیرد اگر چه مشکلات ونابسامانی های بجا مانده از دولت گذشته در بسیاری از امور بخش اعظمی از فرصت های خدمتگزاری را خواهد گرفت ولی بایستی توجه داشت بسامان کردن همان امور واصلاح آنها خود نیز خدمت به شمار می رود. بی شک برای برای استانداری از جنس تدبیر وامید تلاش بی وقفه برای کاستن از آلام ودردها ی مردم یک اولویت خواهد بود اما نا گفته پیداست رسیدن به این اولویت ها نیازمند هموار کردن راه آن است اهداف دولت تدبیر وامید زمانی به نتیجه می رسد که همراهان وکارگزارانی از جنس خود در استان داشته باشند این روزها واژه شایستگان ویا شایسته سالاری بسیار شنیده می شود واژه ای که در 8سال گذشته هیچ نام ونشانی از آن نبود گویی که در طی این هشت سال تمامی شایستگان کشور در مسند کار بودند! وحال که دولت جدید تغییراتی انجام میدهد استفاده از این واژه وارد سخنان نمایندگان مجلس و برخی مسئولین شده است در هر صورت اشاره وزیر محترم کشور به تغییر تمام استانداران وانتصاب 31 استاندار جدید در مراسم معارفه حتما راهکارو زمینه های لازم را برای تغییرات اساسی در ساختار مدیریت اجرایی استان و بخصوص شهرستانهای استان فراهم نموده واستاندار محترم برنامه های لازم را در این خصوص خواهد داشت چرا که یکی ازملزومات مهم ایجاد تحول در مدیریت اجرایی استان تغییرمی باشد ویادمان باشد که یکی از پیامهای بزرگ انتخابات 24 خرداد وخواست مردم نیز همین بوده است .

 

یکی از فرصت های دیگری که استاندار محترم در برنامه کاری خود درنظر داشته باشد استفاده از ظرفیت های جدید انسانی استان می باشد متاسفانه در سالیان اخیر بسیاری از نیروهای متخصص وتحصیلکرده وجوان ، ندیده گرفته شده وبه بهانه های جناحی وگروهی از فرصت ابراز وجود وحضور بازمانده اند بی شک استفاده از این افراد جوان وآینده ساز می تواند فرصتی برای توسعه وتعالی استان گیلان در زمینه های مختلف باشد .

ظرفیت ها وتوانمندی های بکار نگرفته شده استان گیلان در همین ها خلاصه نمی شود بلکه باید در زمینه ها وابعاد مختلف اقتصادی ،اجتماعی ،کشاورزی ،صنعتی ،دریایی وساحلی ... انها را معرفی وبه عنوان یک فرصت برای توسعه گیلان بکار گرفت .

 

تقویت زمینه اعتماد عمومی به مدیران با از بین بردن دیوارهای بی اعتمادی ،ایجاد فضای لازم برای پذیرش انتقادهای اهالی قلم ورسانه ،توجه یکسان وعادلانه برای توزیع امکانات استان در نقاط مختلف با درنظر گرفتن شرایط وویژگی های آن منطقه ، رفع تبعیض های موجود ونگاههای قشری نگرانه در ابعاد سیاسی واجتماعی وفرهنگی همه وهمه می تواند زمینه ساز استفاده از ظرفیت های مختلف در استان باشد از سویی باید توجه داشت که استاندار جدید، استاندار تمام گروهها، جناحها یی است که تا دیروز در جبهه های مختلف در پشت کاندیداهای مختلف ریاست جمهوری صف کشیدند تا حماسه سیاسی بزرگی را در کشور خلق نمایند و امروز همه اینها در کنار یکدیگر تلاش می کنند تا گیلان توسعه پیدا کند اگر چه بایستی اذعان داشت که این حق دولت است که از ظرفیت کامل نیروهای همسو با خود استفاده نماید چیزی که افکار عمومی در طی هشت سال گذشته وحتی قبل از آن با این امر نا آشنا نبوده است البته این امر به معنای عدم استفاده از توان و پتانسیل نیروهای خدوم وبی غرض نمی باشد وجناحها وگروههای مخالف وبخصوص نمایندگان از این جهت نباید موضعگیری نمایند چرا که خود نیز همین راه را رفته ومی روند.

لذا امید می رود،همان گونه که استاندارجدید، گیلان را سرزمین فرصت ها نامیدند ابتدا خود از این فرصت ها به خوبی استفاده نماید تا بتواند در راستای تحقق اهداف دولت گام بردارد وسپس فضایی آگنده از صفا وهمدلی وصمیمیت را برای همه کسانی که دغدغه تعالی ورشد وتوسعه گیلان را در سردارند را فراهم کنند بی شک آنهایی که دراه موفقیت دولت تدبیر وامید هزینه دادند وسختی ها را تحمل کرده ومی نمایند مستوجب همراهی بیشترند .

رییس ستاد انتخابات ذکترروحانی شهرستان تالش – سید جلال سید محمدی

 *
 *
امتیاز دادن به این خبر

5   1

4

نظرات خوانندگان

بابک یکشنبه, ۰۵ آبان ۱۳۹۲
چاپلوسی حد ندارد؟
0 0