امروز: جمعه, ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخرین خبرها

تدبیر شرق

نامه سرگشاده تهیه کنندگان کنسرت محسن یگانه به مردم لاهیجان /تاسف بابت محروم ساختن پایتخت فرهنگی استان از برگزاری کنسرت موسیقی

تاریخ انتشار : جمعه ,۳ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۵:۴۱
نخست  ←   فرهنگ   ←   نامه سرگشاده تهیه کنندگان کنسرت محسن یگانه به مردم لاهیجان /تاسف بابت محروم ساختن پایتخت فرهنگی استان از برگزاری کنسرت موسیقی
آنگونه که پیش از این در خبرها اعلام شده بود با موافقت اولیه مسوولین و همکاری تمام عیار مدیران و تصمیم گیران شهرستان لاهیجان قرار بود در شب عید غدیر کنسرت بزرگی در این شهر برگزار گردد که در کمال ناباوری همگان به دلیل مخالفت مدیر کل ارشاد استان (علیرغم موافت اولیه ایشان )این کنسرت موفق به صدور مجوز نشد و این اتفاق بزرگ فرهنگی در لاهیجان رخ نداد .

به گزارش تدبیر شرق تهیه کنندگان این کتسرت در نامه ای مبسوط به روند عدم صدور مجوز این کنسرت اعتراض کرده اند که متن کامل این نامه را می توانید در ادامه ملاحظه بفرمایید:

 

به نام خدا

مردم خوب لاهیجان

سلام و درود دردمندانه ما را پذیرا باشید.

امروز در روزهای منتهی به انتهای ماه مهر،ماه مهربانی، تصمیم به واگویه قصه ای را با شما داریم که دردناکیه آنرا حکم هیچ محکمه عادلی التیام نمیبخشد مگر همراهی دلهای بزرگوار شما عزیزان.

مردم خوب لاهیجان

در روزهای پایانی تابستان ۹۲ بسیار خرسند بودیم از تصمیم به برگزاری کنسرت محسن یگانه برای اولین بار پس از یک دهه در لاهیجان،عروس شهرهای ایران و وقتی جهت دریافت مجوز و اقدامات قانونی قدم به شهر زیبای شما نهادیم،از بوی چای و کلوچه سرمست و از رفتار و منش معقولانه مسئولین شهر شگفت زده و متحیر بودیم!

وشاید آن روزهای خوبِ حضور در لاهیجان بود که باعث شد متوجه شویم چرا شهر شما  تبدیل به عروس شهرهای ایران شده و برای ما برگزار کنندکان کنسرت که در شهرها و استانهای بسیاری با مردم مختلف و مدیران گوناگون ارتباط داشته ایم، بسیار بسیار مایه مباهات بود که در استان عزیزمان گیلان اینچنین شهروندانی دوست داشتنی و این گونه مسئولان و مدیران لایق و شایسته در جهت توسعه و پیشرفت پایتخت فرهنگی استان گیلان صادقانه در تلاشند.

بدین سان بود که امیدوارانه و با انرژی ناشی از همدلی و همراهی شما مردم خوب و مسئولین محترم شهرمجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح شهرستان لاهیجان کسب و جهت تایید نهایی راهی مرکز استان شدیم.

بسی سخت و بسیار ناگوار است وعاجزیم از بیان این واقعیت دردناک که هنوز هستند مدیرانی که از راه دور و در مرکز استان بدون خارج شدن ار اتاقهای در بسته خود در طبقات فوفانی اداره تحت امر خود برای شما مردم خونگرم و دوست داشتنی تصمیم میگیرند!

بسیار بسیار سرافکنده ایم که تمام خوابهای طلایی ما برای برگزاری برنامه ای فرهنگی در روزهای فرخنده عید غدیر خم با فشارهای سیاسی از سوی افرادی که منافع خود رادر جلوگیری از توسعه فرهنگی لاهیجان میدیدند تبدیل به کابوسی ناگوار گردید!

وقتی منافع شخصی مدیران مرکز نشین و حفظ مسند ریاست در پی زدوبندهای سیاسی و به قیمت اعطای رانت های عجیب فرهنگی و ایجاد انحصار در برگزاری برنامه های فرهنگی به مکانی خاص بر نگاه توسعه گرایانه فرهنگی و کمک به بخش خصوصی در ترویج برنامه های هنری در شهرستانهای استان غلبه میکند و بهانه ای به ظاهر قانونی همچون مناسب نبودن سالن شهدای لاهیجان برای برگزاری کنسرت و نداشتن سرویس بهداشتی و پارکینگ مستمسک زشت و زننده ای برای عدم صدور مجوز به کنسرت محسن یگانه در لاهیجان میشود در شرایطی که حتی شهر رشت از داشتن سالنی مثل سالن شهدای لاهیجان محروم میباشد و وقتی هیچ گوشی، شنوای دادخواهی این خادمان فرهنگی مردم مبنی بر مغرضانه بودن نظر کارشناسان امین مدیرکل مرکز نشین نیست،وقتی که دست های آلوده به سیاست قلم قرمز بر درخواست های مکرر بررسی مجدد به حکم ظالمانه ی عدم صلاحیت لاهیجان برای میزبانی کنسرت محسن یگانه میکشند،وقتی مدیرانی که سابقه صدور مجوز برگزاری فاجعه آمیز و تاسف بار کنسرتهای منطقه آزاد انزلی که توهین مسلم به شعور مخاطبین بود را در کارنامه دارند، وقتی مدیرانی که سالن عروسی با سه ستون در وسط آن را که با استانداردهای عقب مانده ترین کشورها هم مناسبِ برگزاری کنسرت نیست، را تنها سالن مناسب برای کنسرت معرفی مینمایند امروز به ناگاه دایه مهربانتر از مادر موسیقی شده و دم از نامناسب بودن سالن ورزشی برای اجرای کنسرت میزنند!

ووقتی ما می مانیم و غم بی کسی و نشنیده شدن صدای خرد شدن استخوانهایمان زیر بار این ظلم  و ناجوانمردی و حسرت روزهایی که در انتظارشان بودیم تا در کنار شما مردم خوب لاهیجان با شکوهترین کنسرت سال را در یکی از بهترین سالن های ورزشی استان برگزار نماییم. و وقتی،وقتی،وقتی …..

و وقتی ما مانده ایم با طنزِ این بغض و این بغضِ طنز آلود که این روزها همراه ماست !

مردم خوب لاهیجان

بدین سان ما خود را ملزم به طلب عفو و بخشایش از یکایک شما بزرگواران میدانیم.

عذر تقصیر مارا بپذیرید اگر فکر کردیم که فرهنگ و هنر را نباید با سیاست آمیخت و وارد زدوبندهای سیاسی نشدیم،عذر مارا بپذیرید که به جریانهای خاص سیاسی وابسته نبودیم تا با بهره جستن از آن و سودجویی از رانت های حاصله بهانه نداشتن سرویس بهداشتی دیگر مانعی برای برگزاری کنسرت در شهرشما نگردد!!

ببخشید اگر وارد بازیهای پشت پرده نشدیم و به دلیل نداشتن اهرم های فشار باعث محروم ساختن شما از برگزاری کنسرت محسن یگانه شدیم.

وهمچنین مسئولان و مدیران توانمند لاهیجان

نماینده محترم مردم بزرگوارلاهیجان، جناب آقای فرماندار و کلیه عزیزان و مسئولان محترم فرمانداری لاهیجان،نیروی محترم انتظامی،شهردار و اعضای محترم شورای شهر،مدیر محترم اداره ورزش  و جوانان و سرپرست جوان و بلند همت اداره ارشاد لاهیجان، از اینکه نظر و اراده مثبت شما مدیران و دست اندرکاران پرتلاش ودلسوز شهر که مایه مباهات و افتخار شهروندان شریف لاهیجانی می باشد به واسطه عدم توانایی این بندگان حقیر در مجاب کردن مدیرکل ارشاد استان گیلان که از فاصله ۴۰کیلومتری و از پشت میز ریاست خویش برخلاف نظر  همه شما بزرگواران و به تنهایی خیر و صلاح شهر شما را بهتر از شما تشخیص داده است عذر خواهی کرده و طلب بخشش داریم.

در پایان بار دیگر کمال ارادت خود را نثار طبع بلند مردمان دوست داشتنی و مسئولین به غایت توانا و دلسوز لاهیجان کرده و بازهم بابت محروم ساختن پایتخت فرهنگی استان از برگزاری کنسرت موسیقی پس از ده سال ابراز تاسف نموده و اعلام می داریم تحمل وارد آمدن خسارات مالی فراوان و خدشه دار شده حیثیت شغلی برگزارکنندگان این کنسرت در برابر دردناکیه تصمیم ظالمانه و دور از انصاف مدیران مرکز نشین مربوطه مبنی بر عدم توانایی لاهیجان بر میزبانی کنسرت محسن یگانه بسیار بسیار ناچیز میباشد.

به جز پناه بردن به خدای بزرگ در برابر این ظلم مسلم و واگذار کردن مسببان این رخداد به درگاه خداوند متعال وآرزوی گام برداشتن همه مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مسیر حق و انصاف و منافع ملت بزرگ ایران،آرزومندیم دیوارهای کشیده شده توسط مدیران به جا مانده از دولت قبل فرو ریخته و شاهد وزش نسیم اعتدال به استان دردمندمان باشیم.

گریه کن کوزه سفالی را

بغض کن دست های خالی را

هربرنجی به رنج میفهمد

غربت شالی و شمالی را

عصرتدبیر