امروز: شنبه, ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخرین خبرها

تدبیر شرق

شهرداربندر آستارا عضو سازمان بین المللی شهرداران صلح طلب جهان شد ا

تاریخ انتشار : جمعه ,۲۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۱
نخست  ←   جامعه   ←   شهرداربندر آستارا عضو سازمان بین المللی شهرداران صلح طلب جهان شد ا
علی کوهی شهرداربندر آستارا رسما عضو سازمان بین المللی شهرداران صلح طلب جهان شد.

به گزارش تدبیر شرق، علی کوهی شهردار بندر مرزی آستارا به عضویت سازمان بین المللی شهرداران صلح طلب جهان در آمد.

 

دلیل انتخاب شهردار بندرآستارا به عضویت در این سازمان بین المللی قرار گرفتن این شهر در نقطه صفر مرزی بوده است.

 

جمهوری اسلامی ایران که خود قربانی سلاح‌های کشتار جمعی بوده و همواره در صف اول مقابله با این سلاح‎های ضد بشری قرار داشته و با توجه به اهمیت نقش آفرینی شهرداران ایرانی در این جنبش بین المللی از شهردار بندر آستارا تقاضا شده که به جمع شهرداران ایرانی عضو این سازمان صلح طلب جهان بپیوندد.

 

هدف از تشکیل این سازمان تقویت روابط فرهنگی و صلح طلبانه در بین شهروندان عضو سازمان به منظور گسترش فرهنگ صلح و دوستی و پرهیز از نزاع و خشونت، تلاش برای ریشه کن کردن سلاح‌های کشتار جمعی به ویژه سلاح‎های اتمی و شیمیایی در سطح جهان، تلاش برای پیشگیری از وقوع جنگ و کشتار و تخریب که نتیجه‌ای جزء صدمه به مردم و شهروندان بی‌گناه را ندارد؛ است.


دبیرخانه اصلی سازمان بین المللی شهرداران صلح طلب جهان که 5 هزار نفر از شهرداران 153 کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران عضو آن هستند در شهرهیروشیما ژاپن واقع شده و ریاست آن با آقای ماتسو هی شهردارآن شهر می باشد و دبیرخانه اروپایی آن نیز در شهرایپر بلژیک که محل وقوع اولین حمله شیمیایی در جنگ جهانی اول بوده واقع گردیده است.

 

شهرداران ایرانی عضو این سازمان که شهرهای بزرگ و مناطق مرزی را تشکیل می‌دهد، تاکنون در چند اجلاس بین المللی حضور داشته و پیام صلح و دوستی شهروندان ایرانی را به سایر شهرداران صلح طلب دنیا ابلاغ کرده‌اند.

 

دبیرخانه شهرداران ایرانی عضو این سازمان بین المللی از سال 1387 به همت شهردار تهران در محل موزه صلح این شهر آغاز به کار کرده و اعضای آن جمعی از جانبازان شیمیایی و شهرداران صلح طلب کشورمان هستند که به صورت داوطلبانه در این سازمان فعالیت می‌کنند/شبستان