امروز: جمعه, ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخرین خبرها

تدبیر شرق

با حضور وزیر کشور نجفی استانداری گیلان را تحویل گرفت

تاریخ انتشار : شنبه ,۲۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۳:۳۷
نخست  ←   سیاست   ←   با حضور وزیر کشور نجفی استانداری گیلان را تحویل گرفت
صبح امروز مراسم تودیع و معارفه در استانداری گیلان با حضور وزیر کشور، نماینده ولی فقیه در استان، مدیران و روسای ادارات و سازمانها، تعدادی از اعضای ستاد انتخاباتی دکتر روحانی و مقامات لشکری در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد.

رحمانی فضلی: جابجایی استانداران در ۳۱ کشور برگزار میشود

در این مراسم وزیر کشور با اشاره به جابجایی استانداران اظهار کرد: این جابجایی‌ها یک رسم است و امیدواریم تبدیل به خیر و نیکی برای همه باشد.

وزیر کشور با بیان اینکه، جابجایی‌ها نباید موجب دلخوری شود تصریح کرد: هر دولتی با یک نگاه و گفتمان و رویکرد ویژه بر سر کار می‌آیند و مردم به دولتها رأی می‌دهند و توقع جابجایی‌ها را در مسئولیت‌های کلان و اصلی دارد.

وی با اشاره به اینکه مراجعه و پیگیری مردم به طور مستمر موجب جابجایی‌ها می‌شود افزود: این امر به دلیل ضعف مدیران نیست بلکه برای حرمت گذاشتن به نظر مردم است.

رحمانی‌فضلی ادامه داد: جابجایی استانداران در ۳۱ استان کشور انجام می‌شود و انتخاب استانداران با مشورت انجام می‌گیرد.رحمانی فضلی 2

وزیر کشور درباره انتخاب استاندار گیلان گفت: نجفی جزو مدیران شایسته از نظر علمی، تجربه و اخلاقی است که با گفتمان حسن روحانی هماهنگی دارد و فردی معتدل محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: در گیلان با کمترین زحمت توانستیم استاندار را تأیید کنیم و امیدواریم با اجماعی که در این استان وجود دارد این انسجام و همدلی تا پایان کار باشد.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه نجفی مدیون هیچ‌کس برای تصدی استانداری گیلان نیست خاطرنشان کرد: نجفی باید مدیون خداوند باشد و به او پاسخ دهد.

وی انتخاب مدیران را به عهده استاندار دانست و تصریح کرد: بر هیئت دولت در انتخاب مدیران به استانداران کمک می‌کنیم.وی با تصریح بر اینکه استاندار باید همکارانی را انتخاب کند که از نظر فکری اعتدال داشته باشند خاطرنشان کرد: در حوزه سیاست، اقتصاد و فکر و اندیشه باید اعتدال موجودیت پیدا کند.

رحمانی‌فضلی خاطرنشان کرد: تغییر مسئولان را به شرط نگاه اعتدال می‌پذیریم ضمن اینکه باید از نظر اجرایی دارای تجربه مفید باشند.

آیت الله قربانی: دولت تدبیر و امید به دنبال جبران گذشته است

نماینده ولی فقیه در گیلان نیز در این مراسم اظهار کرد: استانداری‌ها، دولت‌های کوچک هستند و اگر خوب تدبیر کنند استان‌ها را به جایگاه رفیعی می‌رسانند.
وی با بیان اینکه استانداران از روزمرگی پرهیز کنند، افزود: اگر استانداری به روزمرگی بپردازد از مسائل کلان عقب مانده و سبب عقب‌ماندگی استان می‌شود.
وی با اشاره به اینکه مدیر خوب می‌تواند استان را به توسعه رسانده و به الگوی توسعه تبدیل کند، گفت: جناح‌گرایی و افراطی‌گری در مدیریت‌ها باید به شدت پرهیز شده که عامل عقب‌ماندگی‌ها است.
آیت‌الله قربانی با اشاره به تحمیل برخی از مدیران در گذشته به گیلان گفت: تحمیل این مدیران سبب عقب‌ماندگی استان شد و ما هرچه گفتیم ترتیب اثر داده نشد و در حال حاضر می‌بینیم دولت و تدبیر و امید به دنبال جبران گذشته بوده و هرفرد را در جایگاه خود قرار می‌دهد.
وی با بیان اینکه هاشم‌نیا استاندار سابق گیلان دارای حسن انجام کار، عملکرد خوب، مدیریت و تدبیر و کارنامه قابل دفاعی است، گفت: محمدعلی نجعفی استاندار جدید گیلان نیز از افراد مورد وثوق نظام و دارای تجربیات و آشنایی لازم به گیلان هستند.
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه مسئولیت‌های ما تاریخ فردا را می‌سازد تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا کارنامه درخشانی از خود به جای بگذاریم تا نزد خداوند متعال سعادتمند باشیم.

قدردانی هاشم‌نیا از احمدی‌نژاد

کیهان هاشم‌نیا صبح امروز در مراسم تودیع خود در سالن غدیر استانداری گیلان اظهار کرد: سال گذشته در مراسم معارفه خود گفته بودم که اگر مُردم کاری را انجام داده‌ام و اگر زنده ماندم کاری نکرده‌ام و امروز زنده‌ هستم بنابراین نمی‌توانم از عملکرد خود صحبت کنم زیرا کاری انجام نداده‌ام و اگر کار می‌کردم امروز زنده نبودم.

وی با قدردانی از مردم گیلان، امام جمعه رشت و مدیران استان افزود:‌ در این مدت مدیران گیلان کمبودها را با تلاش خود جبران کردند.

استاندار پیشین گیلان از رسانه‌ها قدردانی کرد و گفت: در این مدت رسانه‌ها همواره بدون توقع تلاش کردند و ما مرتب زیر نظر رسانه‌‌ها بودیم.

وی با قدردانی از همکاران خود در استانداری گیلان تصریح کرد: سال گذشته ۲۹ درصد اعتبار داشتیم و امسال تا هفته گذشته ۳ درصد تخصیص اعتبار گرفتیم.

هاشم‌نیا با قدردانی از کمیسیون‌های مختلف خاطرنشان کرد: از همسر عزیزم تشکر می‌کنم و یک روز به او گفتم من را برای نظام وقف کن و او گفت تو را برای همیشه وقف کردم.

وی ادامه داد: ۳۲ سال است که ویلچری هستم و از ۲۰ سالگی روی چرخ نشستم و هرگز احساس ضعف نکردم و از دولت احمدی‌نژاد از اینکه به بنده اعتماد کرد و با وجود ویلچری بودنم مسئولیت استان را به بنده داد قدردانی می‌کنم در واقع احمدی‌نژاد با این انتخاب ریسک کرد.کیهان هاشم نیا 2

استاندار پیشین گیلان با بیان اینکه تمام افراد دارای نقص هستند، تصریح کرد: وقتی فردی مسئولیتی را به عهده می‌گیرند باید او را همراهی کرد و نقص‌ها را پوشاند و با آبروی او در سایت‌ها بازی نکرد.

وی با تصریح بر اینکه این استان نیاز به منابع بیرونی ندارد، یادآور شد: راه‌آهن گیلان ۹۰ درصد پیشرفت دارد و ۱۱ کیلومتر از آزادراه رشت – قزوین باقی مانده است و سایت نفتی گیلان را می‌توان با همکاری آماده کرد.

وی با تصریح بر اینکه نوبخت فرصتی برای گیلان است، افزود: نوبخت می‌تواند حقوق حقه گیلان را پرداخت کند.

وی گیلان را نیازمند حفظ وحدت و آرامش دانست و تصریح کرد: افرادی هستند که می‌خواهند فضای گیلان شلوغ شود و نقشه زخمی کردن افراد را دارند.

در ادامه این مراسم وزیر کشور با اهدا لوح سپاس از خدمات کیهان هاشم نیا تقدیر و محمد علی نجفی را به عنوان استاندار جدید گیلان معرفی کرد.