امروز: شنبه, ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخرین خبرها

تدبیر شرق

کلید تدبیر استانداری گیلان به دکتر نجفی رسید

تاریخ انتشار : چهارشنبه ,۲۴ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۶
نخست  ←   سیاست   ←   کلید تدبیر استانداری گیلان به دکتر نجفی رسید
ظهر امروز دکتر محمد علی نجفی در نشست امروز هیات دولت به عنوان استاندار جدید استان گیلان تعیین شد.

به گزارش تدبیر شرق، پرونده دکتر نجفی در جلسه گذشته هیات دولت که روز چهارشنه قبل برگزار شد نیز به هیات دولت رفت اما به دلیل اینکه در ماموریت کاری خارج از استان تهران بسر می برد، موفق به حضور به موقع در جلسه دولت برای ارائه برنامه های خود نشد و انتخاب او به جلسه بعدی هیات دولت که امروز بود موکول شد.

گفتنی است علیرغم تلاش ها برای انتصاب افراد مختلفی از سوی گروههای سیاسی اصولگرا ونمایندگان مجلس که گزینه های دیگری  به عنوان استاندار جدید گیلان در نظر داشتند و همین طور تلاش زیادی برای ابقای استاندار کنونی کردند، که این تلاش ها تا همین لحظه نیز از سوی طیف های تندرو ادامه داشت،  دکتر محمد علی نجفی  از چهره های اعتدالگرا و مورد حمایت طیف های مختلف جریان های سیاسی اعتدالگرا به ویژه حزب اعتدال و توسعه و دکتر نوبخت معاون محترم دولت  تدبیر وامید واعضای ستاد مرکزی دکتر روحانی در گیلان و همچنین نماینده ولی فقیه ، به عنوان استاندار جدید گیلان انتخاب شد.

دکتر نجفی چهار دهمین استاندار استان گیلان در پس از پیروزی انقلاب اسلامی است که به عنوان چهره ای بومی سکان هدایت مدیریت عالی و نمایندگی دولت تدبیر و امید را در استان گیلان به دست گرفت.

دکتر نجفی پیشتر طی حکمی  از سوی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، به‌عنوان مشاور عالی دبیر شورا در امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منصوب شده بود. 

دکتر نجفی متولد سال 1335 در بندر کیاشهر شهرستان آستانه اشرفیه و دارای مدرک دکتری مدیریت استراتژیک است که سابقه معاونت طرح و برنامه و امور اقتصادی سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی کیش و سرپرستی منطقه ویژه اقتصادی انزلی را در کارنامه کاری خوددارد.
همچنین از جمله دیگر سوابق اجرایی نجفی می‌توان به عضو هیأت مدیره شرکت فولاد مبارکه اصفهان، عضو هیأت مدیره شرکت صنایع مس شهید باهنر، عضو هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت هلدینگ هتل‌های پارس، عضو هیأت مدیره شرکت بورس بین‌المللی نفت و گاز و پتروشیمی، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان چای کشور دز زمان ریاست جمهوری خاتمی، سرپرست شرکت عمران گیلان، معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی استانداری گیلان در زمان استانداری طاهایی، رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرکزی تعاون روستایی ایران و مدیرکل تعاون روستایی استان گیلان اشاره نمود.

گفتنی است نجفی از اعضای اصلی و فعال ستاد روحانی در کشور و از موسسین حزب اعتدال و توسعه به همراه دکتر نوبخت بوده که اینک عضو شورای مرکزی این حزب نیز هست.

با توجه به شناخت دکتر نجفی از ظرفیت ها و مشکلات استان گیلان و همچنین نزدیکی وی به دولت تدبیر و امید در شرایط امروز حضور این چهره کار آزموده به عنوان نماینده عالی دولت در استان گیلان می تواند نقش مهمی در رفع چالش ها و مشکلات این استان  داشته و مسیر توسعه گیلان را نیز هموارترکند.

 *
 *
امتیاز دادن به این خبر

3   1

2

نظرات خوانندگان

Ravi دوشنبه, ۲۲ مهر ۱۳۹۲
با سلام این انتخاب شایسته رو به دکتر نجفی استاندار جدید و مردم شریف گیلان تبریک میگم و امید موفقیت و پیشرفت ایشان و همکارانشون رو در پیشبرد اهداف دولت تدبیر در استان را دارم . همچنین امیدوارم که ایشون قفلهای موجود در استان گیلان که در پیش روی جوانان استان هست رو با کلید تدبیر که بدستشون رسیده ، باز کنند. به امید رسیدن آن روز
0 0