امروز: شنبه, ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخرین خبرها

تدبیر شرق

نعیمی‌رز: گزینه‌های جدی استانداری گیلان مشخص شد

تاریخ انتشار : شنبه ,۲۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۱
نخست  ←   سیاست   ←   نعیمی‌رز: گزینه‌های جدی استانداری گیلان مشخص شد
عضو مجمع نمایندگان گیلان گفت: عبدالغفار شجاع و محمدعلی نجفی گزینه‌های جدی‌تر برای استانداری گیلان هستند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان گفت: عبدالغفار شجاع و محمدعلی نجفی گزینه‌های جدی‌تر برای استانداری گیلان هستند.
صفر نعیمی‌رز اظهار کرد: گزینه‌های ابقای هاشم‌نیا در استانداری گیلان، محمدجعفر علیزاده و کاتب منتفی است.
وی با بیان اینکه گزینه‌های مطرح برای استانداری گیلان عبدالغفار شجاع و محمدعلی نجفی هستند، افزود: مجمع نمایندگان با مشورت از نماینده ولی‌فقیه در گیلان نظر خود را اعلام می‌کند.
عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به رایزنی در ارتباط با نهایی شدن گزینه جدید مجمع نمایندگان گیلان، گفت: برای تعیین استاندار گیلان نظرات نماینده ولی فقیه در گیلان، محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و مجمع نمایندگان تجمیع می‌شود.
نماینده آستارا در مجلس، تصریح کرد: شجاع و نجفی مقبول نمایندگان گیلان هستند که البته گزینه اولویت‌دار به دولت برای تصدی استانداری گیلان پس از بررسی‌ها اعمال می‌شود.
وی با اشاره به نظر محمدباقر نوبخت، معاون گیلانی رئیس جمهور، اضافه کرد: مذاکرات ادامه دارد و آقای نوبخت اعلام کرده که شجاع و نجفی هر دو گزینه‌های مطلوبی بوده و با هردو موافق است.
عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به زمان انتصاب استاندار گیلان در هیئت دولت، گفت: استاندار گیلان پس از هفته تعطیلی مجلس که هفته آینده است، معرفی می‌شود.
محمدعلی نجفی
محمدعلی نجفی که اصالتا گیلانی بوده، مشاور ترکان در مناطق آزاد کشور است.
وی متولد سال ۱۳۳۵ در آستانه اشرفیه و دارای مدرک دکتری مدیریت استراتژیک است که سابقه معاونت طرح و برنامه و امور اقتصادی سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی کیش و سرپرستی منطقه ویژه اقتصادی انزلی را در کارنامه کاری خود دارد.
از جمله دیگر سوابق اجرایی نجفی می‌توان به عضو هیئت مدیره شرکت فولاد مبارکه اصفهان، عضو هیئت مدیره شرکت صنایع مس شهید باهنر، عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت هلدینگ هتل‌های پارس، عضو هیئت مدیره شرکت بورس بین‌المللی نفت و گاز و پتروشیمی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان چای کشور، سرپرست شرکت عمران گیلان، معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی استانداری گیلان، رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی گیلان، رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرکزی تعاون روستایی ایران و مدیرکل تعاون روستایی استان گیلان اشاره کرد.
عبدالغفار شجاع
عبدالغفار شجاع اصالتا گیلانی بوده و ریاست ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی در استان گیلان را در انتخابات ۹۲ برعهده داشت.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت نکا چوب ساری، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ گیلان، نماینده مردم بندرانزلی و رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، رئیس سازمان چای کشور، دبیر سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و عضو هیئت مرکزی جامعه جنگلبانی کشور از جمله سوابق شجاع است.
اگر چه منابع آگاه از تمایل بیشتر دکتر نوبخت به محمد علی نجفی خبر می دهند اما به نظر میرسد نوافق در استان گیلان نسبت به مهندس شجاع فراگیرتر باشد/عصر تدبیر

 *
 *
امتیاز دادن به این خبر

2   0

2

نظرات خوانندگان

علی عباسی چهارشنبه, ۱۷ مهر ۱۳۹۲
آقای دکتر نوبخت باید به نظر مردم گیلان احترام بگذارد .
0 0
ابراهیمی چهارشنبه, ۱۷ مهر ۱۳۹۲
به یکباره یکی را وارد می کنند که با احترام به ایشان تنها برای آن است که محبوب ترین چهرۀ استانداری، آقای مهندس شجاع نباشد. آقای دکتر نوبخت قافیه را به ترکان خواهد باخت؟ در این صورت از چشم مردم می افتد.
0 0