امروز: جمعه, ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخرین خبرها

شاید به زودی برگزار شود؛

مسابقات قایقرانی آبهای خروشان در خیابانهای رشت!!!

تاریخ انتشار : سه شنبه ,۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۵۸
نخست  ←   جامعه   ←   مسابقات قایقرانی آبهای خروشان در خیابانهای رشت!!!
در پی بارش های اخیر در شمال کشور، شهرداری کلانشهر رشت آمادگی خود را جهت میزبانی از رقابتهای قایقرانی آبهای خروشان اعلام کرده است.

به گزارش" تدبیر شرق"، در شهری که ساخت یک پل درجه سه در آن ( با اعمال شاقه ) یک دهه به طول می انجامد، و در روزهای بارانی زیر پل ظاهرا درجه یک در حال ساخت آن تبدیل به کارواش رایگان خودروهای شهر میشود، و در شهری که خیابانهای آن را در روزهای زوج مورد حفاری قرار می دهند و در روزهای فرد آن حفاری ها را پر کرده و روی آن را با آسفالت وصله - پینه می کنند، و در شهری که با چند میلیمتر بارش تبدیل به مکان مناسبی برای مسابقات قایقرانی آبهای خروشان می شود، و در شهری که هنوز در سال 2013 با مشکل ترسناک دفع فاضلاب و آلودگی رودخانه ی معطر خود روبروست، مدیران شهرداری با تنظیم و ارسال برخی اخطاریه ها در جهت بروز خلاقیتهای مدیریتی خود می کوشند.

 

در یکی از این اخطاریه هادر خطاب مدیر گرداننده ی مکانی که تحت عنوان حرفه ای، آموزشگاه خوشنویسی و نقاشی فعالیت می کند آمده است:

 

مدیر محترم آموزشگاه خوشنویسی و نقاشی

 

سلام علیکم

احتراما با توجه به اینکه حفظ  و آراستگی سیما و منظر شهری از جمله وظایف شهرداریها می باشد، لذا در این راستا برابر بازدیدهای به عمل آمده، شما اقدام به تبلیغات بدون مجوز به صورت دیوارنویسی در سطح شهر نموده که این امر علاوه بر بر هم زدن سیمای شهری، موجب بروز مشکلاتی نیز برای شهرداری گردیده است.

مع الوصف با توجه به موارد یاد شده، در اسرع وقت نسبت به پاکسازی دیوارها و امحا شعارهای تبلیغاتی تمهیدات لازم را مبذول دارید، در غیر اینصورت شهرداری بر اساس مقررات، اقدامات قانونی را به عمل آورده و نسبت به پیگیری موضوع از طریق مراجع ذی صلاح اقدام می نماید.

و من ا... التوفیق

 

جدیت از سر و روی این اخطاریه می بارد و به نظر می رسد که فردی که این اخطاریه را تنظیم کرده فردی جهاندیده بوده که وضعیت رشت را با معیار سنجش کیفیت شهری پاریس و بروکسل سنجیده است.

اینکه دیوارنویسی از جمله مواردیست که به زیبایی شهر لطمه می زند بدیهی است، اما سوال اینجاست که چنانچه آموزشگاه یادشده به پرداخت خلافی مبادرت بورزد باز هم لزوم حیاتی امحاء دیوارنویسیها برای شهرداری چی های شهردوست وجود خواهد داشت؟ همانطور که ساختمانهای بدنما و بلندتر از ارتفاع قانونی یکی پشت دیگری روی شکم شهر ورم می کنند و مسئولان شهرداری با دریافت هزینه ی خلافی به دردهای شهردوستانه ی خود تسکین می دهند.

با توجه به بارشهای روزهای اخیر در رشت شاید بد نباشد که مدیران شهرداری در جهت توسعه ی ورزش قایقرانی یک دوره مسابقهی پاروزنی در شهر راه بیاندازند تا کسی رشت را با ونیز اشتباه نگیرد.

و من ا... التوفیق/خزرآنلاین