امروز: شنبه, ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخرین خبرها

تدبیر شرق

حقایق غیر قابل انکار دلالان فوتبال گیلان؟!

تاریخ انتشار : سه شنبه ,۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۰
نخست  ←   ورزش   ←   حقایق غیر قابل انکار دلالان فوتبال گیلان؟!
اوایل سال 92 بود که بعد از کش قوسهای فراوان- تبانی در لیگ دسته اول فوتبال کشور به اثبات رسید و عده ی زیادی از مربیان- بازیکنان و سرپرست باشگاهها با محرومیت و جرائم سنگین مواجه شدند؟! که نکته جالب درصدور این احکام محروم شدن برخی عوامل مرتبط با دلالان فوتبال گیلان که پیشتر در رسانه های ورزشی نفوذ دارند می باشد.

به گزارش تدبیر شرق، متاسفانه با ورود رسمی(پول) به فوتبال گیللان جنب و جوش فراوانی بین چسبیده های تومنی گو و تومنی نویس این رشته به راه افتاده و این افراد از صنف ها و حرفه های مختلف گاه بدون داشتن تخصص آنچنانی فقط به عشق پر کردن جیب خودشان دور هم جمع شده و تحصیل پول حرام از کیسه فوتبال می پردازند. به همین جهت بر آن شدیم در مورد سوابق و عوامل این چسبیده های فوتبال استان که با مانند زالو خون فوتبال این منطقه را مکیده و فربه شده اند مطالبی را ذکر نمائیم.

(ر) (د) (و)(پ)(ک)و (ب)‌شش دلال معروف فوتبال گیلان هستند که به شکل مافیای و نامشروع به فعالیتهای نقل و انتقال بازیکنان با فشار رسانه ای مشغولند که خوشختانه با به دام افتادن عده ای از عوامل آنان در لیگ دسته اول در اوایل سال نود و دو بزودی دستان این افراد نیز رو خواهد شد

  • اولین قربانی این باند؟!

 (ن ـ‌ د)‌سرمربی یکی از باشگاههای شمالی کشور: این فرد در سالهای گذشته سرمربی یکی از تیم های استانمان در لیگ برتر کشور بود که با زد و بندهای مختلف توسط عوامل رسانه ای خود که متاسفانه نام خبرنگار ورزش را در کشور با خود یدک می کشند توانست نتایجی را کسب نمائید که باعث تعجب همگان شده بود؟!!(این آقا بعد از ترک این تیم در تمامی مسوولیتهای خود بعنوان سر مربی ناکام بود)

دو دلالان رسانه ای (ر)‌و (ح) در زمان سر مربیگری (ن - د )‌با فضا سازی مطبوعاتی و تحمیل بازیکنان بی کیفیت - فشار رسانه ای به روی بازیکنان مطرح تیم- و ارتباطات نامشروع با دلالان پایتخت توانستند پول های هنگفتی را به جیب بزنند؟!

 

  • دعوا بر سر یک انتقال؟!

نکته جالب در مورد این دوستان دلال اختلاف شدید آنان در چند سال گذشته بر سر یک انتقال بود؟!

(ف – ک ) خبرنگار ورزشی یکی از روزنامه های کشوری که در آوردن یکی از مربیان سرشناس به باشگاه (پ) با پورسانت پانزده میلیون تومانی نقش مهمی را داشته بدلیل عدم پرداخت حق السهم دوستان  دلال پدر خوانده خبرنگاری ورزشی استان(ر)‌و (ح) مورد غضب آنها قرار گرفته- چنانکه یکی از این دلالان (ح)‌ در تمامی دیدارهای تیم(پ)‌در آن مقطع زمانی با صراحت این فرد را بعنوان رابط این موضوع قلمداد می کرد و به شدت از وی انتقاد می نمود؟! در همان برهه زمانی (ن - د)سرمربی دست نشانده این دو دلالان تومنی نگار به تحریک این آقایان بر علیه (ف –ک ) چنان جنجالی را در یکی از روزنامه های ورزشی به پا کرد که تا مدتها این گروه مافیای نتوانستند با یکدیگر بر سر یک میز برای حل اختلافات دریافتهای زیر میزی دور هم بنشینند؟!

  • افشای یک تماس

یکی از مربیان فوتبال ایران تعریف می کند که عضو اصلی باند دلالی فوتبال گیلان در یکی از بازیهای لیک برتر خودش را با یک تک چوب کشان کشان به پیست ورزشگاه انزلی رسانده بود به او گفت که اگر فلان دروازبان گیلانی را در تیمش به کار بگیرد هم او و هم خودش پول هنگفتی نصیب شان خواهد شد و در ادامه حال درست حسابی هم به او در روزنامه های کشوری خواهد داد؟!

هر چند این مربی (که اصالتی گیلانی دارد)‌زیر بار این پیشنهاد نرفت و به او گفت:تو خبرنگار ورزشی هستی یا دلال؟! اول وضعیت خودت را مشخص کن بعد با من حرف بزن بعدها همین دلال تومنی نویس با تماسهای متعدد این مربی پایبند به اصول حرفه ای فوتبال را مورد تهدید والفاظ ناشایست قرار داد؟!

  • آن چه اتفاق خواهد افتاد؟!

سبقت گرفتن ((روابط خصوصی بر روابط عمومی)) و بهره برداری غیر اصولی از قدرت رسانه ها و همچنین حاکم شدن دود غلیظ قلیان و غیره بر محافل های فوتبالی و خبرنگاری ورزشی فقط گوشه ای از مشکلات پشت صحنه باند دلالان فوتبال شمال کشور است اما بد شانسی این افراد این می باشد که عده ای با قدرت ٰعلیه آنها شهادت می دهند و آدرس دقیق و مدرک مستدل نقطه کانونی تشکیل جلسات و مهمانیهای آنچنانی این باند مافیایی را روزی بر ملاء خواهند کرد مطمئنا فوتبال گیلان در آینده نه چندان دور با حقایق تکان دهنده ای از بگیر ببندها این دلال های گرگ صفت آشنا می شوند.

و افشای ماهیت این افراد که نزدیک به دو دهه است با چرب زبانی و لابی گری چهره ای واقعی شان پنهان مانده- روزی آشکار خواهد کشت؟!

  • و بالاخره حرف آخر؟!

و در آخرین برگ این مطلب توجه تان را به این نکته جلب می کنم که در فوتبال اروپا روزنامه - رادیو و تلویزیون سایه به سایه بازیکنان و مربیان حرکت می کنند و سخت گیری و افشا گیری تا آنجا پیش می رود که تیم بزرگی مانند یونتوس در ایتالیا مجبور به سقوط به دسته پائین تر می شود و هیچ آدم گردن کلفتی هم نمی تواند سد راه قانون شود.

در واقع قانون باید برای هم یکسان باشد و هر کس اعم از بالا دست یا پائین دستی  اگر به فساد متهم شوند باید جزایش را تحمل کنند پر واضح است که درپشت پرده فوتبال گیلان عده ای زنجیر وار به هم متصل شده و در حال دوشیدن منابع مالی فوتبال بوده و آبروی این رشته را حراج زده اند امیدواریم مقامات امینی و قضایی استان و کشور به این موضوع با دقت بیشتری بنگرند و همه گزینه ها احتمالی را برای به دام انداختن این باندهای مافیایی تومنی نگاری فوتبال رو میز بگذارند/خزرآنلاین