امروز: پنجشنبه, ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

آخرین خبرها

تدبیر شرق

ملاک غیر منطقی خانواده‌ها مانع ازدواج جوانان است

تاریخ انتشار : شنبه ,۱۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۴
نخست  ←   سیاست   ←   ملاک غیر منطقی خانواده‌ها مانع ازدواج جوانان است
امام جمعه آستارا گفت: طلاق‌های بی‌رویه، از بین رفتن نگاه معنوی و مقدس نسبت به ازدواج و ملاک‌های غیر منطقی خانواده‌ها مانع ازدواج جوانان است.

به گزارش تدبیر شرق، حجت‌الاسلام کاظم حافظ‌ نیا امروز در خطبه‌های نماز جمعه آستارا اخلاص را از نشانه‌های تقوا دانست و اظهار کرد: رضایت خداوند تنها ملاک در انجام فعالیت‌های نیک و پسندیده است.

وی با تبریک فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی، تصریح کرد: پلیس حافظ جان و مال مردم است و با تلاش شبانه‌روزی در راستای ایجاد جامعه امن و پایدار تلاش می‌کند.

حافظ‌نیا امنیت جامعه را مدیون تلاش و ایثارگری نهادهای امنیتی و انتظامی خواند و بیان کرد: نیروی انتظامی به تنهایی نمی‌تواند امنیت جامعه را به صورت مطلوب تامین کنند بنابراین یکی از عوامل اصلی ایجاد امنیت در جامعه تعامل و همکاری نزدیک مردم با پلیس است.

خطیب جمعه آستارا با تاکید بر رأفت نیروی انتظامی با مردم، خاطرنشان کرد: روحیه مهربانی پلیس با مردم وجود دارد امیدواریم این روند تقویت شده و ادامه داشته باشد.

وی اقتدار در برابر هنجارشکنان و برخورد قاطع با قانون گریزان را از وظایف پلیس ذکر کرد و گفت: پلیس در برخورد با قانون‌شکنان باید بدون اغماض برخورد کرده و خداوند را ناظر بر اعمال خود بداند.

حافظ‌نیا دیانت، هوشیاری، اقتدار و مهربانی را از عوامل اصلی کارآمدی نیروی انتظامی عنوان کرد.

امام جمعه آستارا با تسلیت سالروز شهادت امام جواد (ع)، اظهار کرد: هیئت امنای مساجد مراسم عزاداری امام جواد (ع) را برگزار کنند.

وی با اشاره به روز دامپزشکی، تصریح کرد: توجه جدی به بهداشت فرآورده‌های گوشتی حائز اهمیت است.

حافظ‌نیا فرا رسیدن سالروز ازدواج امیرالمؤمنین علی (ع) و فاطمه زهرا (س) را تبریک گفت و افزود: پیامبر (ص) همواره بر ازدواج تاکید کردند.

امام جمعه آستارا با انتقاد از طلاق‌های بی‌رویه در جامعه، بیان کرد: ازدواج نکردن به موقع و ازدواج در سن بالا عواقبی دارد و برای جامعه اسلامی مشکلاتی را بوجود می‌آورد.

وی طلاق‌های بی رویه، تربیت ناقص خانوادگی، از بین رفتن نگاه معنوی و مقدس نسبت به ازدواج، ملاک‌های غیر منطقی همسران و خانواده‌ها و مهریه‌های سنگین را از عوامل اصلی رغبت نداشتن جوانان به ازدواج برشمرد/فارس