امروز: جمعه, ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخرین خبرها

تدبیر شرق

شوک رییس مجمع نمایندگان گیلان به حامیان رییس جمهور در استان/نمایندگان ساز خودشان را کوک میکنند

تاریخ انتشار : چهارشنبه ,۱۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۳:۴۸
نخست  ←   سیاست   ←   شوک رییس مجمع نمایندگان گیلان به حامیان رییس جمهور در استان/نمایندگان ساز خودشان را کوک میکنند
استاندار گیلان تا پایان مهر مشخص می‌شود. علیزاده گزینه اصلی/ رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت: وزارت کشور اعلام کرده که تکلیف تمام استان‌ها تا پایان مهر جاری مشخص می‌شود و ما نیز اصرار داریم گزینه گیلان در همین زمان برای چهار سال تعیین شود.

ایرج ندیمی لحظاتی پیش در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در رشت درباره تغییرات مدیریت استانداری گیلان اظهار کرد: سه گزینه برای تصدی پست استانداری گیلان از طرف نمایندگان استان به وزارت کشور معرفی شدند.

وی با بیان اینکه حاضر نیستیم استاندار موقت در مدت شش ماه عنان استان را در دست بگیرد، افزود: بیشتر مصوبات دولت در گیلان اجرایی نشده و مشکلات لاینحل باقی مانده است بنابراین استانداری می‌خواهیم که بتوانیم چهار سال با او کار کنیم.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل با بیان اینکه هیچ مخالفتی با سه گزینه پیشنهادی نمایندگان وجود ندارد، تصریح کرد: اکثریت نمایندگان گیلان با این سه نفر موافق هستند.

وی با اشاره به اینکه هیچ گرایش سیاسی برای انتخاب استاندار گیلان در نظر نگرفته‌ایم، افزود: عمرانی، اجرایی و بومی بودن، مهم‌ترین مولفه انتخاب ما بود.

ندیمی با اشاره به سه نفر معرفی شده به وزارت کشور گفت: کیهان هاشم‌نیا اهل آستارا، محمدجعفر علیزاده اهل لشت‌نشا و موسوی اهل صومعه‌سرا است.

وی خاطرنشان کرد: وزارت کشور به ما اعلام کرده است که تا پایان مهر جاری تکلیف استان‌ها مشخص می‌شود و ما اصرار داریم تکلیف گیلان نیز برای چند سال مشخص شود.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان درباره گزینه محمد جعفر علیزاده که شانس بیشتری برای تصدی استانداری گیلان دارد، متذکر شد: خراسان جنوبی به شدت دنبال علیزاده برای تصدی استانداری این استان است و تمام مقام‌ها پیگیر هستند که علیزاده به خراسان جنوبی برود اما ممکن است ورق برگردد و هر نظری که وزارت کشور دهد ما موافق هستیم.

به گزارش فارس، یک منبع موثق نیز در گفت‌وگو با فارس از پیشتازی علیزاده در بین گزینه‌های معرفی شده نمایندگان استان برای تصدی استانداری گیلان به وزارت کشور خبر داده است.

محمدجعفر علیزاده معاون اسبق عمران استانداری گیلان و اصفهان و عضو هیئت مدیره منطقه آزاد انزلی بود.

وی اکنون معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی کشور است.

تدبیر شرق:حال با توجه به گزینه های رسمی اعلام شده توسط رییس مجمع نماینگان گیلان در مصاحبه با فارس این سوال بزرگ مطرح میشود، آیا نمایندگان قصد ندارند صدای مردم گیلان را که در انتخابات قاطعانه به دکتر روحانی رای دادند بشنوند و به خواست افکار عمومی برای تعیین استانداری همگام با دولت تدبیر احترام بگذارند؟!

 *
 *
امتیاز دادن به این خبر

3   6

-3

نظرات خوانندگان

علی سه شنبه, ۰۹ مهر ۱۳۹۲
متاسفم از اتخاذ این گونه مواضعی که مردم در انتخابات 92 خواستار تغییر آن با رای به دکتر روحانی شدند. دست و پا زدنهای این تعداد از نمایندگان با همکاری باقیمانده های تفکر احمدی نژاد در استان نشان از عدم شنیدن صدای بلند مردم گیلان است که با رای چشمگیر خود تغییر را فریاد زدند!! آقای ندیمی , شما که به چسبیدن به قدرتها در هر دولتی معروفید ,مردم گیلان به ویژه فرهیختگان و سیاسیون به خوبی به این استراتژی شما آگاهند.مرحمت فرموده سکوت پیشه کنید تا حامیان تغییر خواسته اکثریت ملت ایران و استان گیلان را عملی نمایند , همه شما مدعی نوکر مردم هستید لذا اکنون مردم تفکر شما را در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم پشت سر گذاشتند و به آن "نه" بلند گفتند. جلسه هماهنگی شما با دفتر نمایندگی رهبری در استان گیلان برای انتخاب استاندار دولت تدبیر و امید متاسفانه پیگیری خواسته اقلیتیست که با نه اکثریت مواجه شده اند.بهتر است انصاف داشته باشید و آقای رییس جمهور را در انتخاب مدیر استان یاری کنید و دست از جوسازی و شانتاژبردارید که حنای تو یکی دیگر رنگی ندارد که تا دیروز به احمدی نژاد چسبیده بودی ودنبال پست و مقام در دولت او میدویدی !!!!!!!
0 0
ابراهیمی جمعه, ۱۲ مهر ۱۳۹۲
روحانی و نوبخت نباید تسلیم خواسته های نامشروع نمایندگانی شوند که در غیبت اصلاح طلبان به مجلس راه یافتند. البته آقای ندیمی وضع فرصت طلبانه ای دارد و با هر دولتی و سلیقه ای آماده کار است و اصولأ فاقد منشور اخلاقی است. به هر حال سرنوشت گیلان از روشنی دور می شود اگر استانداری غیرهمسو با دولت انتصاب گردد. استانداری آقای شجاع، حقّ گیلان است.
0 0