امروز: جمعه, ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخرین خبرها

تدبیر شرق

احداث پارک مینیاتوری در گیلان ابتکاری جهت تحول در صنعت توریسم استان

تاریخ انتشار : سه شنبه ,۹ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۴
نخست  ←   جامعه   ←   احداث پارک مینیاتوری در گیلان ابتکاری جهت تحول در صنعت توریسم استان
معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بندر آستارا و مدرس دانشگاه‏های گیلان از متحول کردن صنعت توریسم استان گیلان با اجرایی کردن طرح ابتکاری «پارک‏های مینیاتوری» سخن گفت.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بندر آستارا و مدرس دانشگاه‏های گیلان از متحول کردن صنعت توریسم استان گیلان با اجرایی کردن طرح ابتکاری «پارک‏های مینیاتوری» سخن گفت.

به گزارش تدبیر شرق علی حیدر جوینده ، با توضیح درخصوص جزئیات این طرح خاطرنشان کرد: چگونگی احداث پارک مینیاتوری طی مقاله‏ای تنظیم شده است و در اختیار شهرداری‏ها قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: هدف کلی اجرای این طرح معرفی کردن ایران بزرگ در قالب ایرانی کوچک است.

جوینده توضیح داد: با کمترین هزینه و در بازدهی زمانی بسیار اندک می‏شود، نمادی از آداب و رسوم استان‏ها و مناطق مختلف را در این پارک‏ها به میهمانان داخلی و خارجی معرفی کرد.

وی افزود: توانمندی‏های فرهنگی، آیین‏ها و سنت‏های مناطق مختلف کشور به تفکیک استان‏ها، شناساندن شخصیت‏ها و چهره‏های علمی، ورزشی، هنری، ادبی و تاریخی، معرفی غذاهای مناطق مختلف، آشنایی با بازی‏های بومی و محلی و ایجاد ماکت ابنیه‏های تاریخی و مهم کشور در یک مجموعه می‏تواند تحولی عظیم در شهرهای توریستی استان گیلان ایجاد کند که اشتغالزایی برای جوانان مهمترین دستاورد آن است.

مدرس دانشگاه‏های گیلان و رئیس شواری اسلامی بخش لوندویل در میان سخنان خود با اشاره به توسعه فضای کسب و کار در مناطقی مثل آستارا که در عرصه ملی و بین‏المللی شناخته شده است و عناوینی چون شهر بام‏های سفالین، شهر باسوادها و دروازه طلایی اروپا را یدک می‏کشد، اظهار کرد: اجرای اینگونه طرح‏های نو و ابتکاری می‏تواند در کنار فعالیت‏های اقتصادی، شهرستان را به عنوان یک مرکز علمی و تحقیقی برای دانش آموزان و دانشجویان مبدل کند.

وی در پایان تأکید کرد: همت همه جانبه مسئولان و همدلی اعضای شوارهای اسلامی با شهرداری‏ها می‏تواند اجرایی این طرح مهم را سرعت مضاعف ببخشد/ایسنا