امروز: جمعه, ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخرین خبرها

تدبیر شرق

ضربه مهلک استاندار بر پیکر چای

تاریخ انتشار : یکشنبه ,۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۳۵
نخست  ←   اقتصاد   ←   ضربه مهلک استاندار بر پیکر چای
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی کارخانه‌داران چای شمال گفت: تولید چای امسال ما حدود ۱۸ هزار تن است، اما استاندار گیلان دستور توزیع و بازفرآوری ۵۴ هزار چای سنواتی را صادر کرد که ضربه‌ای مهلک بر پیکر چای است.

به گزارش "تدبیر شرق" رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی کارخانه‌داران چای شمال گفت: تولید چای امسال ما حدود ۱۸ هزار تن است، اما استاندار گیلان دستور توزیع و بازفرآوری ۵۴ هزار چای سنواتی را صادر کرد که ضربه‌ای مهلک بر پیکر چای است.

سعید رحمت‌سمیعی در جلسه انتخابات شورای مرکزی خانه کشاورز، اظهار کرد: زندگی ما به برگی بستگی دارد که اگر نباشد یک نفر در کره خاکی نمی‌ماند. وی، با بیان اینکه اگر یک انسان نباشد گیاه از بین نمی‌رود، افزود: زندگی ما وابسته به گیاه است زیرا تولید کننده هستیم. این مسئول، برگ سبز چای را همان گیاهی دانست که تولید کننده‌اش به آن وابسته است و گفت: تصمیم‌گیری‌های نابخردانه دولت‌ها زندگی ۶۰ هزار خانوار چایکار را نابود کرد.

وی، با اشاره به اینکه بر اثر سیاست‌های غلط در چای باغدار و چایکار نابود شدند، تصریح کرد: نیاز به یک انسجام در خانه کشاورز داریم و این توان در خانه کشاورز وجود دارد که در راه کشاورز خود را هزینه کند.

رحمت‌سمیعی، با اشاره به حمایت‌های دولتی، خاطرنشان کرد: دولتی که باید از ما چایکار حمایت کند آن را دوست ندیدیم. وی، برخورد استانداری گیلان در مقابل چایکار را خصمانه خواند و یادآور شد: تولید چای امسال ما حدود ۱۸ هزار تن است اما استاندار گیلان دستور توزیع ۵۴ هزار چای سنواتی غیر قابل شرب و بازفرآوری آن را صادر کرد.

این مسئول،  خاطرنشان کرد: توزیع چای سنواتی ضربه‌ای مهلک بر پیکره تولید چای امسال بوده و خلاف مصوبه دولت اجرا شده است. وی، با تصریح بر اینکه نمی‌خواهیم نماینده وزیر کشور برای چای تصمیم‌گیری کند، یادآور شد: نماینده وزیر کشاورزی باید برای ما تصمیم‌گیری کند نه نماینده وزیر کشور.

رحمت‌سمیعی، با تأکید بر ضرورت حفظ انسجام کشاورزان در خانه کشاورز، متذکر شد: خانه کشاورز باید سیاست‌های کلان را دنبال کند. وی، درخواست‌های شخصی کشاورزان را عمومی خواند اما خواستار حمایت کلی مسئولان از کشاورزان شد. رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنفی کارفرمایی کارخانه‌داران چای شمال، با اشاره به درخواست‌ها و نامه‌نگاری‌های مکرر با استاندار و مسئولان دیگر، تصریح کرد: به هیچ‌یک از درخواست‌های ما پاسخ داده نشده است. وی، از مسئولان خواست تا حق کشاورزان نادیده گرفته نشود و حمایت‌های لازم از آنها صورت گیرد/فارس

 *
 *
امتیاز دادن به این خبر

0   0

0

نظرات خوانندگان

nicol دوشنبه, ۰۸ مهر ۱۳۹۲
اینم از اون تصمیمهای ..... استاندار بوده که این قشر زحمتکش و مظلوم واقع شده رو به دردسر انداخته. آخه آقای استاندار شما که در این باره نمیتونید خود مختار باشید این چه کاره ..... بود.اینگونه تصمیمگیری ناشی از خستگی مفرت استاندار در طی دوره خدمتشون هست . پس بهتره که برن استراحت کنن!!!! ما منتظر یه شخص لایق تر هستیم
0 0