امروز: جمعه, ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخرین خبرها

تدبیر شرق

نوبخت: برای عبور از این پهنه آبی، قایقران نمیخواهیم؛ ملوان می خواهیم

تاریخ انتشار : پنجشنبه ,۴ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۱:۰۴
نخست  ←   فرهنگ   ←   نوبخت: برای عبور از این پهنه آبی، قایقران نمیخواهیم؛ ملوان می خواهیم
دکتر نوبخت ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری که زنگ اول مهر را در مدرسه شهید بهشتی رشت نواخت , عصر یکشنبه در همایشی که با مشارکت جمعیت نسیم صلح و امید و کارگروه آموزش و پرورش تدبیر و امید در پژوهشگاه معلم رشت برگزار شد، حضور یافت .

تدبیر شرق:دکتر نوبخت ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری که زنگ اول مهر را در مدرسه شهید بهشتی رشت نواخت , عصر دیروز در همایشی که با مشارکت جمعیت نسیم صلح و امید و کارگروه آموزش و پرورش تدبیر و امید در پژوهشگاه معلم رشت برگزار شد، حضور یافت .

در ابتدای این مراسم زهرا بوذری از اعضای هیات موسس جمعیت نسیم و صلح و امید و دبیر کارگروه آموزش و پرورش  تدبیر و امید گیلان با ارائه گزارشی در خصوص اهداف تشکیل جمعیت وکارگروه اظهار داشت : جمعیت نسیم صلح و امید با هدف فراهم نمودن موجبات کیفیت و بالابردن میزان بهره وری و دفاع از حقوق خانواده و زنان و با حضور جمعی از بانوان متخصص و فرهیخته استان از اقشار و اصناف مختلف تاسیس شده است .

وی افزود : این جمعیت بر آن است تا حق زنان را نه به عنوان مطالبات جنسیتی آنان ،  بلکه به عنوان نیمی از بدنه خانواده و جامعه پیگیری نماید  و در این راستا با شناسایی نقاط قوت و ضعف و کارکرد تمامی ارگان ها و نهاد های مدنی به ارائه راهکار های موثر در این خصوص بپردازد .

رییس کمیته بانوان حامی دکتر روحانی یاد آور شد : اکنون پس از سپری شدن ایام انتخابات و حصول نتیجه شیرین در ۲۴ خرداد امید است تا دکتر روحانی ریاست محترم جمهور و سایر تصمیم گیران و تصمیم سازان در بدنه دولت نگاه عمومی را به حوزه زنان تغییر داده و آنها را صرفا برای زمان انتخابات نخواهند  و با ایجاد فرصت های برابر در هنگام تخصیص پست ها به زنان نیز به دیده شایسته سالاری و انتخاب اصلح نگریسته شود .

بوذری تشکیل کارگروه آموزش و پرورش تدبیر و امید را به عنوان  ادامه دهنده مسیر اهداف انتخاباتی دکتر روحانی برشمرد و گفت : در این کارگروه نیز سعی شده است تا برای اولین بار ، برنامه مدون علمی در خصوص تعیین شاخص های مدیریتی انجام شود و با شناسایی افراد توانمند در کل استان زمینه های حضور آنان میسر گردد .

در ادامه مراسم اکبری نماینده کمیته ی آموزش و پرورش تدبیر و امید گیلان با اشاره به چالش های موجود در این حوزه خاطر نشان ساخت : متاسفانه آموزش و پرورش سرزمینمان امروزه با مشکلات فراوانی روبروست که از آن جمله می توان به فرورفت معلمان و دانش آموزان ، مدیریت ناکار آمد ، تغییر پی در پی و عجولانه ی نظام آموزشی ، نبود انگیزه و مهارت های حرفه ای در بسیاری از معلمان ، مبتنی نبودن محتوای دروس رسمی بر نتایج تحقیقات نوین و عدم انطباق آن با دانش روز ، توزیع نامناسب نیروی انسانی و … اشاره نمود.

وی   به نمایندگی از سوی سایر فرهنگیان این حوزه ، حمایت همه جانبه ی کمیته آموزش و پرورش تدبیر و امید گیلان  را برای معرفی دکتر فانی برای وزارت آموزش و پرورش توسط هیات دولت اعلام نمود.

 مدبری فر از دیگر فرهنگیان عضو کمیته نیز به نمایندگی از چهار تشکل فرهنگیان استان گیلان شامل انجمن اسلامی معلمان ، کانون صنفی معلمان ، کانون فرهنگیان و مجمع اسلامی فرهنگیان مواردی چند را در راستای مطالبات نهاد های مدنی فعال در آموزش و پرورش گیلان برشمرد .

وی ضمن اعلام حمایت فرهنگیان این چهار تشکل از وزارت دکتر فانی تصریح کرد : همانگونه که در انتخاب وزراء از عقلانیت جمعی ، نظر نخبگان و متخصصان و نهاد های مدنی استفاده شده است امید است تا در انتخاب مدیر آموزش و پرورش گیلان از دیدگاه نهاد های مدنی استفاده شود ؛ مدیری که از حمایت حداکثری نخبگان ،نهاد های مدنی و قاطبه یمعلمان برخوردار باشد و از طریق شیوه های منسوخ گذشته برای انتصاب بهره ای نبرده باشد .

در ادامه مراسم دکتر نوبخت با اشاره به  حضورش در گیلان اظهار داشت : مراسم پرشکوه روز اول مهر را سپری کردیم و بر خود بالیدم که یک گیلانی هستم .

وی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس  و اشاره به سفر دکتر روحانی به سازمان ملل یاد آور شد : امروز مثل همان روزهایی است که بسیجیان غیور در دفاع مقدس مقاومت کردند و پیروز شدند ؛ امروز عرصه ای دیگر از مبارزه است . اما نه با اسلحه و جنگ، بلکه با نرمش و بیان و به تعببیر مقام معظم رهبری” نرمش قهرمانانه” ؛ در جهت تحصیل منافع ملی .

معاون برنامه ریزی رییس جمهور خاطر نشان کرد :امروز دکتر روحانی در این سفر است تا بخشی از این منافع ملی را تامین کند . اتفاقی که هم اکنون در وضعیت اقتصادی بازار  و رسیدن به ثبات نسبی رخ داد  نوعی اعتماد است به کاندیدای مورد حمایت شما.

وی افزود : در ۳۵ روز گذشته حدود ۳۵ مصوبه برای راههای برون رفت از بحران در حوزه های  به تصویب رسیده است ؛  بررسی ها نشان می دهد  ظهور دولت یازدهم منجر شد تا اعتماد عمومی و رضایتمندی و امید به زندگی افزایش پیدا کند  و امید است تا این امید تضعیف نشود.

دکتر نوبخت در پایان خاطر نشان ساخت: برای عبور از این پهنه آبی قایقران نمی خواهیم ، ملوان می خواهیم. دکتر روحانی بر پیمانش با مردم استوار است و پیوند ما و شما نیز غنی و قوی برقرار خواهد بود.

 *
 *
امتیاز دادن به این خبر

4   0

4

نظرات خوانندگان

Ravi شنبه, ۰۶ مهر ۱۳۹۲
با سلام. جلسه بسیار باشکوهی بود. و مفتخر بودم که در این جلسه حضور داشتم . واقعا در این دولت ما دیدیم که هیچکدام از حرفهای قبل از انتخابات شعار و حرفهای واهی نبوده چرا که در همین مدت کم جامه عمل به خود گرفته .کما اینکه از اثرات بسیار مثبت و پر رنگ این انتخاب شایسته ملت خروج 8 شرکت از تحریم های اقتصادی که مهمترین آنها خروج سه بانک از این تحریمها بوده .و همچنین تمایل آمریکا و اروپا برای مذاکره با ایران و تقریبا فراموش شدم مسئله انرژی هسته ای ایران بوده که در طول 8 سال گذشته مردم و ملت برای این مسئله خیلی آسیب دیدند. بله ، مردم در طول این مدت کوتاه که از تشکیل دولت تدبیر و امید میگذره ، با اعتماد و رضایتمندی بیشتر و همچنین امیدوارانه تر ازگذشته به فعالیت خود و پیشبرد چرخه اقتصادی و ادامه زندگی نگاه میکنند. برای دکتر نوبخت که سخنگوی دولت و صدای گویای گیلان میباشند و همچنین دکتر روحانی آرزوی موفقیت دارم.
0 0