امروز: جمعه, ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخرین خبرها

اختصاصی تدبیر شرق

همایش بانوان نسیم صلح و امید (کمیته ی بانوان دکتر روحانی در گیلان)در لاهیجان برگزار شد+عکس

تاریخ انتشار : چهارشنبه ,۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۵۳
نخست  ←   فرهنگ   ←   همایش بانوان نسیم صلح و امید (کمیته ی بانوان دکتر روحانی در گیلان)در لاهیجان برگزار شد+عکس
عصر روز جمعه مورخ 06/29/ 92 همایش بانوان نسیم صلح و امید در سالن اجتماعات اصناف شهرستان لاهیجان برگزار گردید. این مراسم با حضور مهندس شجاع مسئول ستاد دکتر روحانی در استان، سرکار خانم بوذری مسئول ستاد بانوان استان، مهندس علیزاده فرماندار شهرستان لاهیجان، حجت الاسلام والمسلمین صرفی پور نماینده ی ولی فقیه در شهرستان،

گزارش همایش بانوان نسیم صلح و امید (کمیته ی بانوان دکتر روحانی در گیلان)

عصر روز جمعه مورخ 06/29/ 92 همایش بانوان نسیم صلح و امید در سالن اجتماعات اصناف شهرستان لاهیجان برگزار گردید. این مراسم با حضور مهندس شجاع مسئول ستاد دکتر روحانی در استان، سرکار خانم بوذری مسئول ستاد بانوان استان، مهندس علیزاده فرماندار شهرستان لاهیجان، حجت الاسلام والمسلمین صرفی پور نماینده ی ولی فقیه در شهرستان، شاهین جهانگیری رئیس اداره ارشاد لاهیجان وآقای علی بزرگ بشر مسئول ستاد دکتر روحانی در لاهیجان و سایر مسئولین صورت پذیرفت.

این برنامه با خوشامدگویی خانم مهندس چگینی مسئول کمیته ی بانوان لاهیجان شروع شد. ایشان ضمن خوشامدگویی و خیرمقدم به پیروی از فرمایش رهبر معظم انقلاب اشاره کردند و افزودند: با نیمه ی دیگر جامعه حماسه ی سیاسی را از قوه به فعل درآوردیم و ابراز خوشحالی نمودند که دکتر روحانی فردی اعتدال گراست و مهربانی را به اعتدال بین ملت قدردان ایران اسلامی تقسیم می کند. چگینی گفت: بیش از 50 درصد جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند و بانوان سهم برابری با مردان دارند و امروز پا به پای مردان برای اعتلا و سربلندی ایران در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و علمی تلاش می کنند. وی افزود: به فرموده ی مقام معظم رهبری، زن به عنوان موجودی که مایه ی اصلاح جامعه است نام برده می شود.

http://tadbireshargh.ir/upload/files/1392/komite%20banovan/IMG_6.JPG

در ادامه ی برنامه آقای بزرگ بشر به ایراد سخنرانی پرداخت و از اهمیت نقش بانوان در جامعه دفاع کرد. وی اشاره کرد با توجه به اینکه  پس از انقلاب  از نقش زنان و حضور پررنگ آنان دفاع شده و مقام معظم رهبری تاکید بر اهمیت حضور بانوان در عرصه های مختلف دارند، ولی هنوز زنان ما به حقوق واقعی خود نرسیده اند. ایشان افزود در دولتهای گذشته هرچند سعی شد از بانوان در پستهای کلیدی استفاده شود ولی حمایت آنچنانی از آنان نشده و امروز با توجه به آغاز دولت جدید انتظار می رود این مهم صورت پذیرد. وی اظهار امیدواری کرد با توجه به اینکه در دولت تدبیر و امید در چندین پست مهم از حضور بانوان استفاده شده سایر مسئولین نیز از حضور آنان استفاده کنند.

سرکار خانم رمضانی از فعالان سیاسی شهرستان، در ادامه ی جلسه به سخنرانی پرداخت. ایشان ضمن انتقاد نسبت به عدم بکارگیری بانوان در سطح وزارت، ابراز امیدواری کردند در جاهای دیگر شاهد نقش پررنگ تری از حضور بانوان باشیم. ایشان از بانیان مراسم تشکر نموده و خواستار تداوم این جلسات شدند. وی در ادامه از حضور فعال بانوان از دوره ی مشروطه تا به حال و در انقلاب شکوهمند 57 و همینطور در انتخابات پرشور سال 92 و حضور پررنگ بانوان حتی بدون حضور در ستادهای انتخاباتی تقدیر کرد.

http://tadbireshargh.ir/upload/files/1392/komite%20banovan/IMG_12.JPG

امام جمعه ی شهرستان لاهیجان در ادامه به ایراد سخنرانی پرداختند. ایشان بر اهمیت حضور زنان در جامعه تاکید کردند و گفتند در هیچ کجای دین اسلام گفته نشده که مردان نسبت به زنان برتری دارند. حجت الاسلام والمسلمین صرفی پور اضافه کردند: حضور بانوان در فرایندهای اجتماعی اگر باعث ایجاد مفسده نشود و منجر به روابط خارج از عرف نگردد، اشکال ندارد.

http://tadbireshargh.ir/upload/files/1392/komite%20banovan/IMG_24.JPG

سرکار خانم بوذری در ادامه پشت تریبون قرار گرفت. ایشان گفتند یکی از اثرات نیک انقلاب مشروطه حضور بانوان در بزرگترین حرکت اجتماعی بود که منجر به تولد واژه ی مردم در مقابل دولت و ایجاد ملت در کنار هیئت حاکمه ی مستبد شد. وی افزود به نظر می رسد بعد از گذشت سه دهه از عمر پر برکت انقلاب اسلامی، بازنگری در چگونگی حضور زنان در عرصه های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی با توجه به ظرفیتها، توانمندیها و شرایط جسمی و روحی این قشر یک ضرورت می باشد. همچنین  افزودند: بروز خلاقیت ها و ابتکارات چشمگیر زنان در عرصه های علمی و فناوری نشانگر اهتمام ویژه ای است که نظام مقدس جمهوری اسلامی در جهت ایجاد فرصتهای مناسب برای رشد و شکوفایی استعداد زنان داشته است.

http://tadbireshargh.ir/upload/files/1392/komite%20banovan/IMG_17.JPG

مهندس شجاع به عنوان مسئول ستاد استان در انتخابات 92 در ادامه به سخنرانی پرداختند. وی با تشکر از حرکت مردم در انتخابات، اشاره کردند: رهنمودهای حضرت مقام معظم رهبری در نزدیکی انتخابات و حضور و شعور مردم و آگاهی مردم ما را به آرامش و امید امروز رسانید. وی گفت: مردم امروز امیدوارند به اتفاقات خوب و بازشدن دریچه ی ارتباط ما با دنیا و کاهش تورم در دولت جدید. ایشان افزودند: همه چیز در حال احیا شدن می باشد و مسیرها در حال اصلاح شدن است و چیدمان نیروهای آقای دکتر روحانی تاکنون بسیار خوب انجام شده است و چیدمان بخش استان هم بسیار مهم است و در هر صورت ما به هدفمان رسیده ایم و آرامش برقرار شده و اجرمان را گرفته ایم. نقش خانمها در عرصه های مختلف بسیار موثر است و میزان افت کارهایشان بسیار پایین می باشد و در استان و شهرستان باید به کار گرفته شوند. این شایستگی ها را ما در انقلاب و انتخابات و ..... دیده ایم.

http://tadbireshargh.ir/upload/files/1392/komite%20banovan/IMG_20.JPG

در ادامه ی مراسم از اعضای ستادهای بانوان شرق گیلان تقدیر و تشکر شد و لوح تقدیر دریافت نمودند.

http://tadbireshargh.ir/upload/files/1392/komite%20banovan/IMG_11.JPG