امروز: شنبه, ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

آخرین خبرها

تدبیر شرق

موج درخواستها جهت استاندار شدن شجاع به جوانان و دانشجویان رسید

تاریخ انتشار : چهارشنبه ,۲۷ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۶
نخست  ←   سیاست   ←   موج درخواستها جهت استاندار شدن شجاع به جوانان و دانشجویان رسید
جمعی از دانشجویان و جوانان فعال اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرای گیلان در نامه‌ای به رئیس جمهور، عبدالغفار شجاع را به‌عنوان استاندار پیشنهادی خود برای استان گیلان معرفی کردند.

جمعی از دانشجویان و جوانان فعال اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرای گیلان در نامه‌ای به رئیس جمهور، عبدالغفار شجاع را به‌عنوان استاندار پیشنهادی خود برای استان گیلان معرفی کردند.
به گزارش "تدبیر شرق" به نقل ازلاهیگ، در این نامه با اشاره به این‌که یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، حماسه بزرگی بود که بی‌تردید آغازگر فصل نوینی در کشور، خصوصاً در حوزه جوانان است، آمده است: پیروزی گفتمان اعتدال و عدالت در این برهه از تاریخ انقلاب شکوهمند ایران برگ زرین دیگری بود بر اراده و عظمت ملت شریف ایران و جوانان گیلانی نیز بر خود می‌بالند که سهم مهمی در این رویداد تاریخی داشته‌ و همیار و همراه با سایرآحاد ملت، دولتی را بر سر کار آوردند که چکیده‌ای از تجربه و نیروی جوان وفاداران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.
در ادامه این نامه تصریح شده است: در سال‌های گذشته، استان عزیزمان گیلان با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو بوده است. وضعیت کشاورزی و تولید برنج و چای، وضعیت صنعت علی‌رغم نزدیکی به بازارهای کشورهای حاشیه دریای خزر، وضعیت شیلات و صیادی، وضعیت محیط زیست و اکوسیستم‌ها، وضعیت سرمایه‌گذاری و جذب اعتبارات، وضعیت مهاجرت روستاییان به شهرها، وضعیت جنگل‌ها، وضعیت گردشگری، وضعیت منطقه آزاد، عدم استفاده از ظرفیت‌های نیروی انسانی مجرب و متخصص که به‌دلیل نگاه‌های حزبی و گروهی علی‌رغم شایستگی‌های بالا، از گردونه مدیریتی حذف شدند و مهم‌تر از همه، وضعیت بغرنج و اسفناک اشتغال، همه و همه مواردی هستند که در پشت صحنه سرسبزی و زیبایی‌های این استان پنهان شده‌اند و نیازمند توجه جدی و رسیدگی می‌باشند.
امضاء‌کنندگان این نامه در ادامه افزوده‌اند: ما بر این باوریم که این مشکلات حل نمی‌شود، مگر با تکیه به داشته‌ها و استفاده از ظرفیت‌های همه نیروهای معتقد به خط مشی اعتدال و همگرایی آنان. قطعاً مشکلات شهرهای گیلان زمانی حل خواهد شد که مشکلات استان حل شود و این امر نیازمند نیروهایی است که مورد وثوق همه گروه‌ها و بخش‌ها بوده و توانایی سینرژی و متحد کردن را داشته باشند.
در بخش دیگری از این نامه اضافه شده است: امروز استان عزیزمان گیلان علی‌رغم سطح سواد بالاتر از میانگین کشوری و بهره‌مندی از منابع خدادادی، متأسفانه دارای یکی از بالاترین نرخ‌های بیکاری، بالاترین نرخ طلاق، پیرترین استان کشور و پایین‌ترین نرخ موالید در کشور است. لذا این انتظار به‌حق، مشروع، منطقی و عقلانی جوانانی است که در تحقق شعار اعتدال از جان و مال خود مایه گذاشتند و در هشت سال گذشته علی‌رغم همه تنگ‌نظری‌ها و مشکلات، بر عهد خود با نظام وفادار ماندند و طلوع صبح دولت "تدبیر و امید" را به انتظار نشستند.
در ادامه این نامه خطاب به رئیس جمهور آمده است: امروز درخواست ما از شما جهت تعیین استاندار، انتخاب فردی است از جنس خودمان و متعهد و استوار به آرمان‌هایی که بین ما و شما بسته شده است. فردی از استان خودمان که با گوشت و پوست خود، مشکلات استان را درک کرده باشد.
این نامه در ادامه می‌افزاید: مشورت و همفکری جوانان فعال در ستاد انتخاباتی شما (در این انتخابات و هشت سال گذشته) با توجه به مباحث مطرح شده، ما را به مهندس عبدالغفار شجاع رساند که از روز اول در کنار ما و شما بود و با درایت و مدیریت خود، این پیروزی را در استان رقم زد و در این سال‌ها و در بزنگاه‌های مختلف، آزمون خود را به‌خوبی پس داده و می‌تواند منجی کشتی بحران‌زده گیلان باشد. همان‌گونه که در کنار ایشان، دکتر کیوان محمدی نیز همیشه یار و یاور ما بوده‌اند و توانایی بالایی برای اداره این استان محروم دارند و مورد توجه و ارادت ما هستند.
دانشجویان و جوانان فعال اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرای گیلان در پایان نامه خود به حجت‌الاسلام دکتر حسن روحانی، با تأکید بر این‌که تحقق اهداف دولت "تدبیر و امید" در استان گیلان و جاری و ساری نمودن آن در این استان، نیازمند یک عزم جدی است که با حضور این عزیزان قابل تحقق می‌باشد، از رئیس جمهور خواسته‌اند آنان را در انجام رسالت و وفای به عهدشان یاری رساند.