تدبیر شرق


پخت ۱۱۰دیگ آبگوشت در بلوار شهید آیت الله احسانبخش رشت


چهارشنبه ,۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۵:۳۳ | کدخبر:226

به گزارش تدبیر شرق وی با تاکید بر اینکه این حرکت فرخنده با همت مومنین مجامع و مساجدو تعدادی از هیاتهای مذهبی  در شهر رشت برای اولین بار انجام می شود بیان کرد:استقبال مردمی از این طرح با توجه به تبلیغات اندک، قابل توجه بوده است و این نشان می دهد که امور خیر و حرکتهای زیبای دینی مورد توجه مردم ولایت مدار شهر رشت است.

مهدوی با تاکید بر اینکه این مراسم  با کمکهای مردمی به صورت نقدی و غیر نقدی در شب عید غدیر خم برگزار می شود افزود: مومنین می توانند نذورات خود را به شماره حساب  هیات فاطمیون جاری طلایی بانک سپه  ۱۷۰۶۸۰۰۰۸۴۷۰۸ نیز بعد عید غدیر واریز نمایند تا قروض باقی مانده به همت مومنین پرداخت گردد.

این مسئول  با اشاره به اینکه این مراسم ظرفیت  پذیرایی از ۲۰ هزار نفر را دارد هدف از برپایی این مراسم را احیای سنت اطعام در مناسبتهای مذهبی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه حدود ۹۰ درصد هزینه مراسم توسط مردم ولایت مدار تامین شده و با تاکید بر اینکه شکوه و عظمت این حرکت مردمی،  زیبایی این مراسم را دوچندان نموده است اظهار کرد:انتظار می رود از این حرکت مردمی مراکز فرهنگی و اجتماعی استان الگو برداری کنند و برای ایجاد فرح و شادمانی در اعیاد اسلامی به سبک سیره معصومین توجه و عنایت بیشتری داشته باشند و از شیو ه های غربی همچون برگزاری مجالس و محافل پر هزینه خوداری کنند./۸دی