تدبیر شرق


رضا نظری روی آنتن شبکه ی باران!


سه شنبه ,۲۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۲:۲۹ | کدخبر:200

به گزارش تدبیرشرق، رضا نظری که در میانه های دهه ی هفتاد با شرکت در آیتمهای طنز شبکه باران به عنوان بازیگر نقشهای دوم و سوم به روی آنتن سیمای مرکز گیلان آمده بود با بروز نبوغ خود در خندان مخاطب محلی، به محبوبیتی پیش بینی ناپذیر رسید.

در ابتدای دهه ی نود با بروز برخی اختلافات قابل حل - که تا دوازده سال حل نشد -، رضا نظری از تلویزیون گیلان جدا شد و برای ادامه ی زندگی هنری خود، به اجرای نمایش طنز در سالنها، جشنهای عمومی و خصوصی و همایشها پرداخت. خروج نظری از تلویزیون باران نه تنها باعث فراموش شدن او نشد بلکه با هر بار خبر اجرای نمایشش طنز از سوی نابغه ی طنز گیلان، مخاطبان به سمت محل اجرا سرازیر می شدند و پس از آن حتی برای خرید لوحهای بی کیفیت این اجراها تقاضاهای بیشماری به وجود می آمد.

با اینحال آن دسته از مخاطبانی که امکان نشستن پای این اجراها و تماشای این لوحها را نداشتند دوازده سال از خنده ی شیرینی که طنز دلپذیر نظری به مردم گیلان هدیه می داد محروم شدند.

به هر حال بعد از دوازده سال دوری، رضا نظری از سوی تولید سیمای مرکز گیلان با پیشنهاد شرکت در نمایش طنز خنده باران روبروست که گفته می شود هفته ای یکبار از شبکه باران پخش خواهد شد. مطمئنا حضور نظری در کنار بازیگرانی نظیر هندی، شهرستانی، وثوق و رهایی برای مخاطبان جذابیت ویژه ای خواهد داشت. با اینحال باید دید نبوغ و شیرینی صرفنظر ناپذیر زبان طنز رضا نظری چه بلایی بر سر محبوبیت بازیگران کناری او خواهد آورد. تا پایان هفته رضا نظری پاسخ خود را به این پیشنهاد اعلام خواهد کرد.

رضا نظری نمایش دزدان ناشی خود را به صورت لوح روانه ی بازار کرده است که در سال 90 اجرا شده بود. نظری در گفتگو با خزرآنلاین از اجرای نمایشی تازه به نام اخطاریها خبر داد که در ماههای محرم و صفر به روی صحنه خواهد رفت. اخطاریها را نیما رهایی نوشته و ماجرای یک روستاست که ساکنان بیسوادش در یک ضرب العجل باید سواد بیاموزند.

نظری پیش از این به خاطر اقتضای شغلی به چندین پیشنهاد بازی از سوی تهیه کنندگان تهرانی پاسخ رد داده بود که آخرین آن طنز کارت زرد بود.

رضا نظری کارمند اداره ی بندر، و متاهل است و یک پسر به نام دانیال دارد که در چند نمایش به ایفای نقش در کنار پدر پرداخته است/خزرآنلاین