تدبیر شرق


جذب سرمایه ‏گذاران نقش موثری در توسعه شهرستان املش دارد


دوشنبه ,۲۲ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۸ | کدخبر:195

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: جذب سرمایه گذاران می‏تواند نقش به سزایی در توسعه و آبادانی شهرستان املش داشته باشد و با توجه به وجود دو منطقه نمونه گردشگری  هلودشت و خصیل دشت با سرمایه‏گذاری در این مناطق و توسعه زیرساختهای گردشگری شهرستان می‏توان در راستای توسعه گردشگری گام‏های بزرگی را برداشت.

به گزارش تدبیر شرق، رضا علیزاده در نخستین جلسه در خصوص بافت تاریخی شهرستان املش که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به جایگاه بالای شهرستان املش در زمینه بافت تاریخی و میراث معنوی و مذهبی اظهار کرد: مرمت، نگهداري و احياء بافت‏هاي تاريخي در جاي جاي استان از رسالت‏هاي مهم اين اداره كل است .

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شهرستان املش در 75 کیلومتری مرکز استان قرار دارد در این شهرستان 147 اثر در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است که این امر نشان دهنده جایگاه بالای تاریخی و فرهنگی این شهرستان است .

وی افزود: ضرورت ایجاد موزه باستان شناسی به جهت معرفی و شناساندن سابقه تاریخی و مذهبی این شهرستان از اهمیت بالایی برخوردار است  و ما برای ايجاد موزه باستانشاسی در اين منطقه تلاش خواهیم کرد زیرا با ايجاد موزه می‏توانیم به معرفی هرچه بهتر و بیشتر این شهرستان بپردازیم .

علیزاده تصریح کرد: جذب سرمایه گذاران می‏تواند نقش به سزایی در توسعه و آبادانی این شهرستان داشته باشد و با توجه به وجود دو منطقه نمونه گردشگری  هلودشت و خصیل دشت با سرمایه‏گذاری در این مناطق و توسعه زیرساختهای گردشگری شهرستان می‏توان در راستای توسعه گردشگری گام‏های بزرگی را برداشت .

در  ادامه دکتر جعفری فرماندار شهرستان املش ضرورت  توجه به پتانسیل‏های موجود در شهرستان املش اشاره کرد و افزود: ساماندهی تالاب طبیعی  زربیجار می‏تواند نقش بسزایی در حفظ این تالاب ارزشمد داشته باشد .

وی ادامه داد: تلاش‏های زیادی برای حفظ و نگهداری بافت‏های تاریخی این شهرستان انجام می‏شود و میراث فرهنگی این شهرستان نیز با تلاش‏‏های شبانه‏روزی خود گام‏های موثری را در حفظ و نگهداری و مرمت این آثار برداشته است/ایسنا