تدبیر شرق


تمام مقاطع مدارس آستانه‌ اشرفیه تعطیل شد


چهارشنبه ,۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۴ | کدخبر:179

به گزارش تدبیر شرق علی باباخانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستانه اشرفیه اظهار کرد: به دلیل ریزش مداوم باران در چند روز گذشته و آبگرفتگی شدید خیابان‌ها، معابر و مدارس شهر آستانه ‌اشرفیه و بخش مرکزی امروز چهارشنبه 17 مهرماه تمام مقاطع تحصیلی تعطیل شده است.

فرماندار آستانه‌ اشرفیه افزود: با توجه به ریزش بیش از 200 میلی‌متر باران در آستانه ‌اشرفیه که منجر به آبگرفتگی شدید شهری و روستایی و بالا آمدن آب رودخانه‌های سیدعلی اکبری، سالارجوب و حشمت‌رود شده است، اگوهای این شهر توان حجم آب‌های سطحی را نداشته و همین امر موجب آبگرفتگی شهر و مدارس آستانه ‌اشرفیه شده است.

وی بستر حشمت‌رود این شهر را نسبت به مرکز شهر بالاتر دانست و افزود: با توجه به بافت جغرافیایی و پایین بودن مرکز شهر این امر موجب شده تا مرکز شهر پیوسته در معرض آبگرفتگی باشد و برای برون‌رفت از این موضوع تمهیداتی در نظر گرفته شده است.

فرماندار آستانه‌اشرفیه گفت: امیدواریم با نشستی که روز گذشته با آقاجانزاده معاون عمرانی استاندار و افشین عزیزی مدیرکل حوادث غیرمترقبه استان برگزار شد، مشکل آبگرفتگی این شهر با اختصاص اعتبارات لازم برطرف شود.