استان هااسلایدر

استاندار گیلان؛ استفاده از ظرفیت‌های مختلف برای کاهش آسیب‌های اجتماعی جوانان

آسیب‌های اجتماعی جوانان گیلان

استاندار گیلان گفت: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در جوانان از ظرفیتهای مختلف استفاده شود.

به گزارش تدبیرشرق، دکتر محمدعلی نجفی در  شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان گفت:با تلاشی که سال گذشته با همکاری دستگاه های بهزیستی، آموزش و پرورش،شهرداری و شورای شهر و نیز بخش قضایی انجام گرفت مرکز نگهداری از معتادین متجاهر موضوع ماده 16 راه اندازی شد که جای قدردانی دارد.

وی گفت:بازخورد مناسب ساخت مرکز ماده 16تجربه خوبی بود و باید تلاش کنیم تا تعداد این مراکز را افزایش دهیم .

دکتر نجفی به درخواست برگزاری نمایشگاه های پیشگیری اولیه از اعتیاد اشاره و خاطرنشان کرد:درخصوص برگزاری این نمایشگاه تمهیدات لازم از سوی دستگاه‌های عضو این شورا بررسی و اقدام شود.

استاندار گیلان اوقات فراغت دانش آموزان را فرصت بسیار مغتنمی دانست و اظهار کرد:اوقات فراغت دانش‌آموزان در تابستان فرصت خوبی برای آگاه‌سازی و کسب اطلاعات آنان نسبت به حوزه پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی است.

دکتر نجفی گفت:برای اوقات فراغت دانش آموزان برنامه‌های متنوع آموزشی،فرهنگی و سرگرم کننده در نظر گرفته شود تا دانش آموزان ضمن انجام تفریحات سالم با آسیب‌های اجتماعی نیز آشنا شوند.

وی با بیان اینکه در این زمینه نمی توان صرفاً از آموزش و پرورش انتظار داشت بلکه تمامی دستگاه ها در این خصوص باید همکاری داشته باشند،گفت:اداره کل ورزش و جوانان نیز رسالت مهی برعهده دارد و باید با ایجاد بستر مناسب ورزش همگانی،قهرمانی و تأمین امکانات ورزشی برای جوانان و نوجوانان برنامه‌ریزی کند.

وی تأکید کرد:باید تلاش شود از هر ظرفیتی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در جوانان کمال بهره را ببریم.

دکتر نجفی با اشاره به برنامه های هفته بزرگداشت مبارزه با مواد مخدر افزود:این برنامه‌ها و فعالیت‌ها مختص یک زمان خاص نباشد.

استاندارگیلان گفت:سرکشی و تجلیل از خانواده های معظم شهدای مبارزه با مواد مخدر به صورت مستمر تداوم داشته باشد .

وی همچنین با قدردانی از برگزاری جلسات مستمر ستاد و کمیته‌های پنجگانه افزود:شهرستان‌های استان نسبت به برگزاری منظم جلسات اقدام نمایند.

در پایان این نشست از فرمانداران لاهیجان و فومن به دلیل برگزاری منظم و ماهیانه جلسه‌ی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان و پیگیری مصوبات در سال 95 قدردانی شد.

/ایسنا

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن