آخرین خبرهابین الملل

حمله انتحاری به معبد هندوها در کابل / ۲۵ کشته و ۸ زخمی / داعش مسئولیت را برعهده گرفت

حمله انتحاری

صبح امروز فرد انتحاری با وارد شدن به عبادتگاه سیک های افغانستان در کابل به تیرباران مردم پرداخت. سفارت ایران در کابل نیز با انتشار بیانیه‌ای، حمله تروریستی به معبد سیک‌ها در شهر کابل را محکوم کرد.

به گزارش تدبیرشرق، حوالی ساعت ۷:۳۰ صبح امروز چهارشنبه (۶ فروردین ) یک مهاجم انتحاری وارد درمسال (عبادتگاه) سیک‌ها واقع در کوچه شوربازار در ناحیه اول شهر کابل پایتخت افغانستان شد.

نیروهای امنیتی افغان دقایقی بعد از این حمله وارد عمل شده و پس از شش ساعت توانستند که مهاجم انتحاری را از پای درآوردند.

وزارت کشور افغانستان با نشر خبرنامه‌ای گفته که صبح امروز، یک تروریست که با جنگ افزار مجهز بود بر یک عبادتگاه اهل هنود “درمسال ” در منطقه شوربازار، شهر کابل حمله کرد.

در خبرنامه آمده که قطعات خاص پولیس افغان به هدف دفع و مهار این حمله به اسرع وقت به محل رسیده و پس از انسداد ساحه رویداد، عملیات پاکسازی را آغاز کردند.

خبرنامه افزوده که در این عملیات ۸۰ تن از افراد غیر نظامی بشمول کودکان، زنان و مردان نجات داده شده و تروریست مهاجم توسط نیروهای قطعات خاص ازپا درآورده شد.

وزارت کشور افغانستان گفته است که با تاسف در این رویداد، ۲۵ تن از افراد غیر نظامی جان باخته و۸ تن دیگر زخمی شده‌اند.

نرندرسنگ خالصه نماینده اهل هنود افغانستان در مجلس این کشور به رسانه ها گفت که شماری از مهاجمان “انتحاری” ساعت ۷ صبح امروز داخل عبادت‌گاه آنان شده و بر افراد داخل عبادت گاه شلیک می‌کنند.

آقای خالصه افزود که هنگام ورود افراد مهاجم بیش از دویست نفر در درمسال مشغول عبادت صبحگاهی بوده‌اند.
به گفته او، مهاجمان در داخل تمامی اتاق‌های درمسال بمب دستی کار گذاشته و با نیروهای امنیتی درگیری شدند.

این در حالی است که گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله به عبادتگاه سیک‌ها در کابل را برعهده گرفت.

تقریبا دو سال پیش در تابستان ۱۳۹۷ نیز شهروندان سیک و هندوی افغانستان هدف یک حمله انتحاری در شهر جلال‌آباد مرکز استان ننگرهار قرار گرفتند.در آن حمله دستکم، ۱۹ نفر کشته و ۲۱ تن دیگر زخمی شدند.

این حمله تروریستی موجی از محکومیت ها را در پی داشت و بیساری از رجال سیاسی افغانستان و نهاد های بین المللی و برخی از کشورهای جهان آن را محکوم کردند.

سفارت ایران در کابل نیز با انتشار بیانیه‌ای، حمله تروریستی به معبد سیک‌ها در شهر کابل را محکوم کرد.

در بیانیه سفارت ایران آمده است: سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان حمله تروریستی روز چهارشنبه ۶ حمل ۱۳۹۹ توسط مهاجمان مسلح علیه معبد هندوها در شهر کابل که طی آن عده‌ای از شهروندان سیک افغانستان کشته و زخمی‌شده‌اند را به شدت محکوم و همدردی خود را با خانواده‌های قربانیان این حادثه دردناک اعلام می‌نماید.

/انتخاب

مطالب پیشنهادی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن