آخرین خبرهااستان ها

شیطان کوه لاهیجان ، تا گول نخورده اید رویتان را برگردانید!

تدبیرشرق/ شیطان کوه لاهیجان همان‎جایی است که بسیاری از مردم به دلیل وجود سواحل و جنگل‎های جذاب شمال کشور، از آن غافلند. کوهی در شرق لاهیجان، با ارتفاع ۶۰ متر در امتداد رشته‎کوه البرز. منطقه‎ای که گفته می‎شود در گذشته به شاه‎نشین کوه مشهور بوده و شیخان و بزرگان از آن به عنوان تفرجگاه استفاده می‎کردند. اما امروزه تغییر نام داده و به شیطان کوه معروف شده‎است. به صورتی که نام شیطان کوه لاهیجان آن‎چنان جا افتاده است که نه تنها اهالی منطقه، بلکه همه ایران با این نام آشنا هستند.

چرا شیطان کوه؟

علت تغییر نام شاه‎نشین کوه، هیچ ارتباطی با خرافه پرستی و همچنین آن شیطانی که در بین عموم متداول است، ندارد. تنها داستانی رایج است که: طبیعت این کوه به گونه‎ای است که وقتی از بالا به پایین نگاه می‎کنید، احساس خواهید کرد به راحتی با دویدن به دامنه خواهید رسید، اما چیزی جز سقوط در انتظارتان نخواهد بود. در باور قدیمی‎های محلی، شیطان چشم فرد را کور می‎کند، یا به نوعی او را گول می‎زند؛ پس تا گول نخورده‎اید، روی‎تان را برگردانید.

 

جذابیت

با قرار گرفتن در بالای شیطان کوه لاهیجان می‎توانید شهر را زیر پای‎تان ببینید، یک راه پله‎کانی با بیش از ۷۵۰ پله (در برخی منابع ۱۰۰۰ پله) در کنار آبشار شیطان کوه منتظر شمااست. با پشت سر گذاشتن آن‎ها از کنار آبشار و پای کوه، به سمت قله و بام سبز می‎روید، در مسیری از میان درختان زیبای انار و گردو. با شمشادهای کوتاه.

 

در شیطان کوه چه کنیم؟

خوشمزه‎گردی

یکی از شیطانی‎ها در هر گردش، خوشمزه‎گردی‎است که شیطان کوه لاهیجان به راحتی در این قضیه با شما همراه می‎شود، کافه‎ها و رستوران‎ها در ایستگاه‎های یک و دو، غذاها و نوشیدنی‎های خوشمزه‎ای را برای‎تان تدارک دیده‎اند.

آبشار مصنوعی

آبشاری زیبا در حوالی استخر شیطان کوه لاهیجان به چشم می‎خورد؛ از بدنه کوه به طرف پای کوه سرازیر است با ۲۴ متر ارتفاع. با پمپاژ آب از استخر بزرگ لاهیجان به وجود آمده است و حوضچه‎هایی برای تخلیه و حرکت آب در پایین آن قرار دارند.

بام سبز

اصلاً می‎شود از شیطان کوه لاهیجان حرف زد و اشاره‎ای به بام سبز لاهیجان نکرد؟ فضایی مسطح در بالای شیطان کوه، که دیدی فوق‎العاده از شهر را در مقابل چشمان‎تان به شما می‎دهد. همچنین، می‎توانید نمایی از استخر بزرگ لاهیجان را هم ببینید و لذت ببرید.

 

تله کابین

محبوب‎ترین امکان تفریحی که در شیطان کوه لاهیجان وجود دارد، تله کابین است، به عنوان اولین تله کابین مدرن دنیا در ایران. مسافران را از ایستگاه اول، یعنی بام سبز به ایستگاه دوم معروف به تاج خروس می‎رساند، با طول مسیر ۱۵۰۰متر. در این مسیر باغ‎های چای و چشم‎اندازهای زیبایی را شاهدید.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن