آخرین خبرهااستان ها

ایران اسلامی برای چهلمین بار ذلت را به آمریکا فهماند | ایران هر جا بخواهد می‌تواند موفق شود

سعید جلیلی در رشت:

تدبیرشرق/سعید جلیلی صبح امروز در جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی مردم رشت و در جمع راهپیمایی هزاران نفری مردم دیار میرزا کوچک جنگلی در میدان شهدای ذهاب این شهر با اشاره به حرکت عظیم ملت ایران در خلق حماسه ۲۲ بهمن امسال اظهار کرد: فشارها و گستاخی‌های زیادی علیه ملت ایران واردشده اما همچنان مردم ایران پای آرمان‌های خود ایستاده‌اند.

وی با اشاره به قراردادهای ننگین علیه ایران درگذشته و تلاش استکبار برای تعیین سرنوشت ملت ایران افزود: امروز آمریکا در تلاش است تا برای ملت‌ها ازجمله ایران اسلامی تصمیم بگیرد درحالی‌که منطقی در ایران اسلامی شکل‌گرفته و فشارها را تحمل نمی‌کند.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی ایران با بیان اینکه ایران امروز در برابر همه قدرت‌های استکباری ایستاده تصریح کرد: ملت ایران ملتی است که اسلام در آن نهادینه‌شده و با یک فتوا در برابر تنباکو می‌ایستد و در برابر قدرت‌های زور و زر با یک میرزا کوچک خان قد علم می‌کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ملت ایران با هدف برپایی اسلام در برابر قدرت‌ها ایستاد و شاه را فراری داد خاطرنشان کرد: ملت ایران ملت اراده‌ها است و با اراده عظیم در سال ۵۷ در برابر جهان ایستاد و مخالفت خود را با شاه اعلام کرد و موفق شد.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به دشمنی استکبار جهانی علیه ملت ایران گفت: استکبار جهانی در جنگ هشت‌ساله تمامی تجهیزات و ملزومات را برای پیروزی در اختیار رژیم بعث گذاشت و ما را از سیم‌خاردار محروم کرد و این در حالی بود که ایران ایستاد و با مقاومت پیروز شد.

جلیلی با بیان اینکه ملت ایران نه‌تنها متوقف نشده بلکه پیشرفت کرده افزود: جمهوری اسلامی ایران امروزه در جهان تکثیرشده و‌ دنیا در حال تماشا است که رئیس‌جمهور آمریکا شبانه به عراق سفر می‌کند و مخفیانه از آن قرار می‌کند و این بیانگر قدرت جمهوری اسلامی ایران در جهان است.

وی با اشاره به اینکه استکبار جهانی در جنگ هشت‌ساله شهدای جبهه را می‌دید اما اکنون تقدیم شهدای مدافع حرم را در حال تماشا و‌ غبطه خوردن است بیان کرد: دنیا اکنون دریافته که آمریکا به پشتوانه ملت غیور ایران اسلامی هیچ غلطی نمی‌تواند بکند چون ایران نه‌تنها در داخل بلکه در خارج از مرزها از آرمان‌های خود دفاع می‌کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دشمن در تلاش بود تا جشن ۴۰ سالگی انقلاب ایران را نبیند افزود: ملت ایران ملتی است که در زیر باران‌های سیل‌آسا حضور پیدا می‌کند و مشت محکمی را بر دهان دشمن زده و‌ حماسه‌ای جدید را خلق می‌کند.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه ایران اسلامی برای چهلمین بار ذلت را به آمریکا فهماند گفت: ایران اسلامی امروز چهلمین بار است که بینی استکبار جهانی به سردمداری آمریکا را به خاک مالیده و حیات طیبی را در جهان در حال شکل دادن است.

جلیلی با اشاره به قدرت ایران و پیشرفت‌های روزافزون آن بیان کرد: ایران اسلامی امروزه قدرت دفاعی بسیار بالا در کنار قدرت‌های علم ‌و فناوری در جهان را کسب کرده و قدرت نفوذ بسیار بالایی در جهان کسب کرده است.

وی با اشاره به اینکه ایران هر جا بخواهد می‌تواند موفق شود افزود: جمهوری اسلامی که در بسیاری از بخش‌ها ازجمله دفاعی، نظامی و علم و فناوری موفق شده آیا نمی‌تواند در معضلات اقتصادی موفق شود؟

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه حماسه‌های بزرگ در انتظار ملت ایران است گفت: ملت ایران گرچه پیشرفت‌های زیادی را طی ۴۰ سال خلق کرده و یقیناً پیشرفت‌های مضاعف نیز در حال رقم خوردن است تا پرچم جمهوری اسلامی ایران به صاحب اصلی‌اش تحویل داده شود.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن