آخرین خبرهابین المللخبر داغفوری

رای الیوم: توافق امریکا و قطر برای توسعه پایگاه نظامی «العدید»؛ این خطری برای ایران است / حق تهران نیست که چنین پاسخی از قطر دریافت کند

خطری برای ایران

رای الیوم نوشت: اخبار رسیده حکایت از آن دارد که آمریکا و قطر به دنبال توسعه پایگاه عدید در قطر هستند و این به معنای افزایش ظرفیتهای این پایگاه، برای در برگرفتن تعداد بیشتری از نیروهای نظامی آمریکاست. این مساله مستقیما امنیت ملی ایران را تهدید می کند، آن هم در شرایطی که تهدیدات آمریکا علیه ایران، در تمام سطوح تبلور یافته است.

به گزارش تدبیرشرق به نقل از سرویس بین الملل «انتخاب»؛ در ادامه این مطلب آمده است: آمریکا تلاش می کند امنیت غذایی را از ملت ایران سلب کند و در کنار این مساله، تهدید به استفاده از قدرت نظامی و محروم کردن ایران از صادرات آن می کند. دولت آمریکا، ایران را یک دولت حامی تروریسم می داند، در حالی که خود ایالات متحده بزرگترین حامی تروریسم در جهان محسوب می شود! تهدید ایران توسط آمریکا، به خاطر علاقه امریکایی ها به اعراب نیست؛ چرا که تا آنجا که حافظه یاری می کند، به یاد داریم که دولتهای مختلف آمریکا همواره اعراب را تحقیر کرده اند. آمریکا از این جهت ایران را تهدید می کند، که می داند توسعه نفوذ ایران در منطقه و افزایش قدرت نظامی آن، تهدید بزرگی برای استمرار نفوذ ایالات متحده در منطقه خلیج فارس بوده و در نهایت، از هیمنه آمریکا بر کشورهای عربی می کاهد.

قطر باید به خاطر آورد که ایران همان کشوری است که در زمانی که دشمنان عرب قطر، آن را مورد محاصره قرار داده بودند، آسمان و آبهای خود را به روی سفرهای تجاری و غیر تجاری آن گشود. حال،

برخی اعراب می گویند ایران بر چهار پایتخت عربی مسلط شده است، یعنی بیروت، دمشق، صنعاء و بغداد. اما این درست نیست؛ بیروت همچنان تحت سیطره آمریکاست و بزرگترین دلیل آن، مخالفت بیروت با هبه ایران برای مسلح سازی ارتش لبنان و پذیرش باقی ماندن این کشور در دایره تسلیحات آمریکاست.

کاش اعراب برای ما توضیح می دادند که علت ترس آنها از ایران چیست؟! در حالی که صهیونیستهایی که به پایتخت های کشورهای عربی هجوم می برند، مورد استقبال آنها قرار می گیرند، اما طرفهایی مانند مقاومت فلسطین، که مقدسات را ارج می نهند و از آزادی سخن می گویند، جایی در این کشورهای عربی ندارند!

چرا اعراب از استقلال خود در برابر هجوم مستمر آمریکا دفاع نمی کنند؟ چرا پایتختهای عربی درهای خود را به روی رژیم صهیونیستی باز می کنند و ایران را پشت درهای خود نگاه می دارند؟ علت واضح این مساله ان است که منفعت آمریکا مستلزم عزلت ایران و جنگ با آن است. ما اعراب، وکلای استعمار و إشغال هستیم و در حالی که ما در برابر قدرتهای جهانی کرنش می کنیم، ایران با استفاده از قدرت و حق حاکمیت خود در مقابل انها می ایستد و بر استقلالش اصرار می ورزد.

ما اصحاب رذیلت هستیم که در خدمت دزدان جهانیم. با اندکی تامل در می یابیم که ایران در منطقه باقی می ماند و آمریکا در حال از دست دادن نفوذ خود است. ایران فرزند منطقه عربی اسلامی و نزدیک به فرهنگ عربی است، اما آمریکایی ها فرزندان این منطقه نیستند و پس از به یغما بردن اموال و ثروت اعراب، آنها را رها می کنند.

در مجموع، باید گفت ایران حق دارد در برابر تهدیداتی که امنیت ملی آن را هدف قرار می دهد، از امنیت و استقلال خود دفاع کند.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن