آخرین خبرهاملی

اهالی قلم برای ایجاد فضای شفاف و هم‌گرایی در راستای منافع ملی بکوشند

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه اهالی قلم برای ایجاد فضای شفاف و هم‌گرایی در راستای منافع ملی بکوشند گفت: باید واقعیت ها را بیان کنیم و در فضایی که عوام‌فریبی رواج یافته، اصحاب قلم وظیفه سنگینی بر عهده دارند.

تدبیرشرق/دکتر محمدباقر نوبخت عصر امروز همزمان با روز قلم در آیین اختتامیه اولین جشنواره ملی مطبوعات محلی، سراسری، پایگاه های خبری و خبرگزاری ها در منطقه آزاد انزلی، عرصه قلم را مطابق با آیات الهی در کلام الله مجید، قابل تقدیس دانست و افزود: امروز قلم باید در راستای دفاع و حمایت از یک ملت در عرصه های واقعی و مجازی، نقشی تعیین کننده داشته باشد.

معاون رئیس جمهوری سیاست‌های اجرایی دولت دوازدهم را ادامه دولت یازدهم دانست و اظهار داشت: از سال ۱۳۹۲ نخستین گام ها برای رفع محدودیت ها علیه ملت و تحریم های ظالمانه، برداشته شد و در واقع دولت تدبیر و امید، برای شکستن دیوار تحریم، حصر اقتصادی و رفع اتهام از ملت ایران اهتمام ورزید.

وی با اشاره به طرح ادعاهایی باطل مبنی بر تلاش جمهوری اسلامی برای استفاده از دانش هسته ای در امور نظامی و پیرو این مسئله، صادر شدن قطعنامه‌های ظالمانه علیه ملت ایران گفت: دولت تدبیر و امید موفق شد موارد اتهامی را رفع کرده و فرآیند جدیدی را در دنیا آغاز کند.

رییس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: دکتر روحانی وعده فروریختن تحریم ها را داد ولی در این میان، برخی دولت ها از همان ابتدا، نسبت به انجام تعهدات خود، به درستی عمل نکردند.

دکتر نوبخت با تصریح اینکه دولت آمریکا نقض عهد کرد، گفت: امروز دنیا، آمریکا را تحقیر می کند حال اینکه طبق اعلام صندوق بین المللی پول و بانک جهانی، ایران اسلامی طی این مدت توانست همه شاخص های اقتصادی خود را بهبود ببخشد و این امر، حاصل تلاش جمعی بوده است.

وی با بیان اینکه باید تکلیف‌مان را در شرایط امروز بدانیم، افزود: دولت و ملت ایران، در برابر زیاده خواهی ها، استوار ایستاده و اگر مذاکره مجدد با افرادی بدعهد پذیرفته شود، تاریخ ما را نخواهد بخشید.

معاون رئیس جمهوری گفت: به‌جای تسویه حساب های سیاسی، به‌دنبال ایجاد فضای شفاف و هم‌گرایی در راستای منافع ملی باشیم.

وی در خاتمه سخنانش اضافه کرد: همه باید با قبول مسئولیت ملی، بتوانیم از شرایط کنونی به خوبی گذر کنیم.

آیین اختتامیه اولین جشنواره ملی مطبوعات محلی، سراسری، پایگاه های خبری و خبرگزاری ها عصر امروز با حضور دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه، استاندار گیلان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیران کشوری و استانی و اصحاب رسانه و فرهنگ و هنر در سالن همایش های منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

فراخوان اولین جشنواره ملی مطبوعات از مهر ماه سال گذشته در هفت بخش گزارش، سرمقاله، یادداشت، مقاله، تیتر، مصاحبه، عکس و بخش ویژه با عنوان نقش رسانه‌ها در تقویت باورهای دینی و فرهنگ‌سازی، نقش رسانه‌ها در جهت‌دهی و ارائه راهکار و حل معضلات در حوزه تولید و اشتغال و نقش منطقه آزاد انزلی در توسعه ملی منطقه‌ای و اقتصاد مقاومتی با رویکرد فرهنگ سازی و گفتمان‌سازی با موضوع اقتصادمقاومتی اعلام شد و از مجموع ۶۳۴ اثر ارسالی به این جشنواره و ارزیابی توسط هیئت داوران در پایان به سه نفر برتر هر رشته لوح تقدیر، تندیس و جوایز اهدا شد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن