آخرین خبرهااسلایدرعلم و تکنولوژی

«ربات سوفیا» به اتیوپی سفر کرد / از شام خوردن با نخست وزیر تا یادگیری زبان محلی

ربات سوفیا

ربات سوفیا با نخست وزیر اتیوپی شام خواهد خورد. این ربات از روز جمعه وارد اتیوپی شده و در حال آماده سازی برای مراسم شام است.

به گزارش تدبیرشرق به نقل از آفریقا نیوز، ربات سوفیا که طی یک سفر دو مرحله ای، برخی قطعات ضروری خود را در فرودگاه آلمان جا گذاشسته است، به زودی با مقامات ارشد اتیوپی از جمله نخست وزیر این کشور شام خواهد خورد.

سوفیا، یک ربات انسان نمای بسیار مشهور است که به لحاظ هوش مصنوعی نیز ممتاز و منحصر به فرد محسوب می شود. این ربات، روز جمعه وارد اتیوپی شد، اما متاسفانه موفق نشد  به شام ​​برنامه ریزی شده ابتدای خود  با نخست وزیر اتیوپی یعنی  ابوئی احمد، برسد. چرا که برخی از کیسه های حاوی تعدادی از قطعات خود را در فرودگاه فرانکفورت،در مسیر آدیس آبابا از دست داد.

 سوفیا به شکلی  برنامه ریزی شده است تا فارغ از  زبان رسمی آمریکا، زبان رسمی اتیوپی را بیاموزد و به این زبان سخن بگوید. این نخستین زبان غیر انگلیسی است که سوفیا می آموزد.

گتهان مکوریا، وزیر علوم و فناوری اتیوپی، گفت که سوفیا به زودی  در نمایشگاه بین المللی MCIT  ظاهر خواهد شد.سوفیا اولین شهروند غیر انسانی عربستان سعودی است. این ربات قادر است احساسات خود را از طریق تعدادی از حرکات صورتش نشان دهد. حرکاتی  که از طریق تعداد زیادی موتور که در زیر پوست او نصب شده است،نشان داده می شود.

برای حفظ تماس چشمی با انسان ها نیز در زیر چشمان این ربات سنسور و دوربین هوشمند نصب شده است. سوفیا برنامه ریزی شده است تا مکالمات غیر خطی را اجرا کند، در طی این ارتباطات سوفیا قادر به جمع آوری داده های احساسی و شکل دادن روابط عاطفی است.

/انتخاب

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن