آخرین خبرهااسلایدرملی

حال و هوای این روزهای احمدی نژاد

تا همین اواخر برخی از ناظران داخل و خارج از ایران به بازگشت محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ‏اهمیت زیادی می‌دادند. اما رد صلاحیت وی و اسفندیار رحیم مشایی دستیار سابق وی برای انتخابات ‏ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۷ م؛ و دستگیری مشایی همراه با بقایی معاون اجرایی وی به اتهام فساد مالی ‏حاکی از شکست کامل جریان انحرافی است.

تدبیرشرق/اندیشکده «شورای آتلانتیک» در تحلیل به قلم جورجیا پرلتا نوشت: تا همین اواخر برخی از ناظران داخل و خارج از ایران به بازگشت محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ‏اهمیت زیادی می‌دادند. اما رد صلاحیت وی و اسفندیار رحیم مشایی دستیار سابق وی برای انتخابات ‏ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۷ م؛ و دستگیری مشایی همراه با بقایی معاون اجرایی وی به اتهام فساد مالی ‏حاکی از شکست کامل جریان انحرافی است. (جریان انحرافی نام گروه احمدی نژاد است که از سوی ‏محافظه کاران نسبت داده شده است.)

به گزارش «انتخاب»، در ادامه این تحلیل آمده است: در دورانی که نگرانی مردم نسبت به هزینه‌های بالای ‏زندگی، فساد، بیکاری افزایش یافته است. احمدی نژاد تلاش می کرد در تبلیغات سیاسی ‏به عنوان قهرمان مستضعفین و فقرای شهری و روستایی شناخته شود. به همین دلیل ممکن است استدلال ‏شود که احمدی نژاد می‌توانند همچنان در سیاست ایران ایفای نقش کند.

در حال حاضر احمدی نژاد رهبری ‏جنبش «دولت بهار» را بر عهده دارد. محمود احمدی نژاد اخیرا در یک سخنرانی به عنوان برجام؛ حال – گذشته – آینده، در مورد شکست‌های ‏دولت روحانی برای توسعه اقتصاد ملی گفت که در حال حاضر ایران در معرض شکست قرار دارد و ‏نتوانسته زمینه رشد صنایع داخلی را فراهم کند و همچنین به اندازه کافی از سرمایه انسانی قابل توجه در ایران ‏استفاده نکرده است. البته منتقدان وی بر تحریم‌های شدید ایران در دوره ریاست جمهوری وی تاکید می ‏کنند.

با این وجود احمدی نژاد به عنوان صدای مخالف با تکیه بر رسانه‌های اجتماعی ‏به ویژه توئیتر و تلگرام به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

نویسنده در بخش دیگری بر این تاکید دارد که چالش‌های بالقوه احمدی نژاد می ‏تواند در آینده افزایش پیدا کند. افول سیاسی رئیس جمهور سابق به سال ۲۰۱۱ بر می‌گردد که وی وزیر اطلاعات را برکنار کرد. ‏

نویسنده در ادامه تاکید دارد که امکان ‏بازگشت مجدد احمدی نژاد به چرخه قدرت دشوار است. محمود احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری ‏خود بر ناسیونالیسم قبل از اسلام، پوپولیسم اقتصادی و سنت گرایی شیعه تاکید می‌کرد که هنوز هم در داخل ‏حوزه‌های انتخاباتی بزرگ طنین انداز می‌شود. ‏

مطالب پیشنهادی

1 دیدگاه

  1. به نظر می رسد تحلیل در باره تفکر سیاسی واجتماعی احمدی نژاد غیر منصفانه وکوته اندیشانه است دولت احمدی نژاد تنها دولتی بود که توانست پول نفت را از جیب دزدان داخلی وشرکت انگلیسی بگیرد وبه جیبوست هر ایرانی بریزد این باید زیاد می شد که دولت ومجلس اراده مقاومت در برابر روسیه وانگلیس را ندارند..دوم احمدی نژاد رابطه با آمریکارا هموار می کرد که روسیه وانگلیس وحشت کردند که لقمه لذیذ ایران نباید از کیسه ما خارج شود…بنابراین چون از برکت جمهوری که خدا روح خمینی وبهشتی را شاد کند نیمی از جامعه در دل وآشکار طرفدار احمدی نژاد هستند انگلیس وروسیه کاری نمی توا ند بکند مگر آینکه به اینها بگوید مرگ برآمریکا را از یاد نبرید می دانید ملت ایران مانند آن مرغ زیرک را می مانند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن