آخرین خبرهااسلایدربین الملل

نامه ظریف به موگرینی و دبیرکل سازمان ملل درباره خروج امریکا از برجام/ درخواست ایران برای تشکیل جلسه کمیسیون مشترک

تدبیرشرق/وزیر خارجه از نامه خود به فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در روز ۲۰ اردیبهشت خبر داد و گفت: این نامه درباره تخلفات امریکا است و نامه ایران به عنوان سند سازمان ملل منتشر خواهد شد.
ظریف که در اقامتگاه سفیر ایران در مسکو با خبرنگاران سخن می‌گفت در پاسخ به سوالی درباره دیدارش با همتای روسی اظهار کرد: در این دیدار درباره سوریه صحبت شد.
وی خاطر نشان کرد: همچنین توافق کردیم ایران و روسیه به عنوان دو عضو روند استانه درباره کاهش تنش و کمک های انسان دوستانه به مردم سوریه و رسیدن به راه حل سیاسی صحبت شد.
ظریف با اشاره به مذاکرات سوچی و مذاکرات طرف‌های مختلف سوری در سوچی ابراز امیدواری کرد همکاری های بین المللی درباره سوریه بیشتر شود.
ظریف درباره سفر خود به بروکسل نیز گفت: آقای عراقچی نخستین دور مذاکرات کارشناسی را انجام دادند و قرار است وزیران خارجه و خانم موگرینی هم این مذاکرات را به طور جزیی تر انجام دهند.
ظریف تاکید کرد کشورهای مختلف باید بتوانند بدون مزاحمت با ایران همکاری کنند و از این گذشته ضعف های برجام نیز که به دلیل کارشکنی امریکا ایجاد شده باید درباره دوران بعد از خروج ترامپ رایزنی شود.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن