آخرین خبرها

مرکل:به صحبت های خود درباره برجام ادامه می دهیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مرکل:به صحبت های خود درباره برجام ادامه می دهیم/

آنگلا مرکل روز جمعه در نشست خبری مشترک با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که پس از دیدار دو جانبه آنها در کاخ سفید برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.
وی افزود: این توافق بی نقص نیست اما یک قطعه از پازل است، انگلیس، فرانسه و آلمان به اتفاق آمریکا کار کردیم ونتیجه آن این شد، من می گویم امنیت کل منطقه برای ما مهم تر است، ایران نزدیک اروپا است و ما به صحبت های خود در این باره ادامه خواهیم داد.
صدر اعظم آلمان افزود: ما همچنان باید به مبارزه خود برای جلوگیری از هسته ای شدن ایران ادامه دهیم و معتقدیم که برجام گام نخست در کند کردن فعالیت های ایران در این زمینه و ایجاد یک روند بهتر نظارت و بازرسی است.
مرکل با بیان این که معترفیم که برجام برای متوقف کردن خواسته های ایران کافی نیست، اظهار کرد: می بینیم که ایران سعی دارد در عراق، سوریه و لبنان نفوذ ژئوپولتیک داشته باشد و ما باید مطمئن شویم این نفوذ مهار شده است.
وی یادآور شد: در ورای برجام باید قابل اعتماد بودن ایران هم اثبات شود. اروپا و آمریکا بسیار نزدیک با هم همکاری می کنند و می خواهیم به خون ریزی وحشتناک در سوریه هم پایان دهیم.
وی با تشکر از میزبانی ترامپ، اظهار کرد: بسیار مهم است که در روابط دو سوی اقیانوس اطلس صحبت کنیم. در نخستین بخش زندگی من در سمت دیگر پرده آهنین در آلمان شرقی بود و همان طور که می دانید این مشارکت برای آمریکا و آلمان بسیار مهم است.
صدر اعظم آلمان اظهار کرد: بیش از هرگاه به شدت به این همکاری ها نیاز داریم. آلمان یک شریک قابل اعتماد در ناتو و همچنین در اتحادیه اروپا خواهد بود.
مرکل با بیان این که علیه هسته ای شدن ایران، علیه تروریسم و داعش در سوریه، افغانستان یا آفریقا همکاری می کنیم، ادامه داد: ما امروز در نقطه ای از تاریخ روبرو شده ایم که بسیار روشن است که نیروی ریاست جمهوری آمریکا و آنجایی که می خواهد تحریم ها علیه کره شمالی اجرا شود، می بینیم اتفاقات جدیدی رخ می دهد.
وی به نخستین دیدار رهبر کره شمالی از کره جنوبی اشاره کرد و گفت: این راهی است که پس از سال ها جدایی، امیدوارم به آینده ای بهتری ختم شود. ما همچنان هوشیار خواهیم بود تا شبه جزیره کره از سلاح های هسته ای عاری می شود و منطقه آزاد کره ایجاد خواهد شد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن